5 milionów Final Fantasy XIII

Square Enix pochwaliło się ilością kopii Final Fantasy XIII, które trafiły do dystrybucji. Gra miała świetny start w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Zaledwie dwa dni od europejskiej premiery Final Fantasy XIII Square Enix chwali się liczbami kopii, które trafiły do dystrybucji. Trzeba przyznać, że są imponujące. Do sklepów na całym świecie trafiło 5 milionów sztuk tego tytułu. Z tej liczby 2 miliony dotyczą rynku japońskiego, gdzie gra w wersji na PlayStation 3 debiutowała w grudniu ubiegłego roku.

Premiera gry na całym świecie była huczna. Specjalne pokazy i prezentacje odbyły się w San Francisco i Londynie. Do sklepów w Europie i Stanach Zjednoczonych trafiły 3 miliony kopii gry w wersji na obie konsole. Nie wiadomo jaki odsetek znalazł się w pudełkach z limitowaną wersją konsoli Xbox 360.

Reklama

Dotychczas na całym świecie sprzedało się 96 milionów kopii wszystkich części Final Fantasy. Wynik ten osiągnięto w ciągu ponad 20 lat. Jutro, podczas otwarcia GDC swe wystąpienie będzie miał scenarzysta Final Fantasy XIII Motomu Toriyama. Można oczekiwać, że z pewnością odniesie się do długich tradycji serii.

gram.pl
Dowiedz się więcej na temat: Square | Final Fantasy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy