Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

15 milionów PlayStation 3 w tym roku

Kazuo Hirai, wiceprezes Sony, stwierdził, że PlayStation 3 jest na bardzo dobrej drodze do osiągnięcia sprzedaży na poziomie 15 milionów kopii w tym roku. Wiele dzięki PlayStation Move.

Jednak mówiąc o bieżącym roku, nie ma na myśli roku kalendarzowego, a fiskalny, czyli okres od 1 kwietnia 2010 do 31 marca 2011. W tym właśnie czasie konsola PlayStation 3 ma osiągnąć pułap 15 milionów sprzedanych egzemplarzy. To o dwa miliony lepszy wynik niż przed rokiem.

Reklama

Sony wiele zawdzięcza wrześniowej premierze PlayStation Move. Jak szacują ludzie z Sony, to dzięki temu urządzeniu udało się uzyskać dodatkowe dwa miliony sprzedanych konsol w porównaniu do ubiegłego roku.

"Sprzedaż na koniec roku jest taka, jak się spodziewaliśmy" - przyznał Hirai, który w Sony przewodzi oddziałowi zajmującemu się grami wideo, podczas wywiadu, jakiego udzielił dziennikarzom w Tokio.

PlayStation 3 już niedługo osiągnie 50-milionowy pułap. Na 30 września tego roku, sprzedaż konsoli wynosiła 41,6 miliona egzemplarzy. W tym samym dniu dowiedzieliśmy się, iż konkurencyjny Xbox 360 trafił już w ręce 44,6 miliona graczy na całym świecie. Równie dobrze radzą sobie najnowsze peryferia do obu konsol - PlayStation Move i Kinect.

Dowiedz się więcej na temat: PlayStation Vita | playstation 3

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje