140 tysięcy PlayStation Move

Są już pierwsze (na razie nieoficjalne) wyniki sprzedaży kontrolera PlayStation Move. Hit czy kit? Problem w tym, że trudno to jednoznacznie zinterpretować.

Serwis VGChartz, zajmujący się zbieraniem informacji o sprzedaży gier, konsol i akcesoriów do nich, opublikował dane dotyczące wyników sprzedaży Move, nowego kontrolera PlayStation 3, który zadebiutował na rynku w ubiegłym tygodniu.

Wynika z nich, że w pierwszym weekendzie sprzedaży rozeszło się w sumie 140 tysięcy egzemplarzy Move. 60 tysięcy trafiło do rąk Amerykanów (tam głównie w pakiecie z grą Sports Champions, u nas niedostępnym) natomiast 80 tysięcy zakupiono w Europie.

Najbardziej oczekiwane gry potrafią znaleźć w pierwszych dniach sprzedaży nawet miliony nabywców, i w porównaniu z tym Move wypada blado. Jednak biorąc pod uwagę, że mamy do czynienia z nowatorskim kontrolerem, który musi przekonać do siebie klientów, można uznać, że to umiarkowany sukces.

Reklama

Kluczowe okażą się wyniki sprzedaży w okresie gwiazdkowym - tym bardziej, że wtedy na rynku będzie już Kinect, postrzegany jako rywal Move.

CDA
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation Move | PlayStation Vita
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy