Reklama

Zapowiedziano grę z Rambo w roli głównej

W końcu musiało do tego dojść. Rambo idealnie nadaje się na głównego bohatera gry akcji. W końcu doczeka się własnej wirtualnej produkcji na pecety i konsole bieżącej generacji.

Jego potencjał deweloperzy gier dostrzegli już w ubiegłym wieku. Wówczas produkcje z udziałem Rambo trafiły na takie platformy, jak NES, Sega Master System czy Sega Genesis. Jednak od tamtej pory nie mieliśmy już okazji wcielić się w znanego żołnierza, który gołymi rękami wymordowałby cały batalion.

To się w końcu zmieni. Już w ubiegłym roku brytyjski wydawca Reef Entertainment zabezpieczył prawa do opracowania gry wideo na podstawie filmowej serii "Rambo". Przedstawiciele firmy nie mówili na jej temat praktycznie nic, ale w końcu potwierdzili, że prace nad projektem trwają. A do pierwszej prezentacji dojdzie w trakcie tegorocznych targów Gamescom 2012, które będą miały miejsce w połowie sierpnia.

Reklama

"Byliśmy cicho, odkąd zdobyliśmy licencję na 'Rambo' w sierpniu ubiegłego roku. W tym czasie byliśmy oddani tworzeniu gry na konsole i pecety, która pozwoli fanom Rambo i graczom z całego świata naprawdę wejść w skórę Rambo i ponieść jego ikoniczny zestaw broni na polu walki" - twierdzi wydawca gry.

Rambo: The Video Game - bo taki tytuł nosi gra (swoją drogą, bardzo wymyślny) - ma już swoją stronę internetową - http://www.rambovideogame.com. Póki co informuje ona jednak tylko o tym, że gra nadejdzie wkrótce.

Rambo: The Video Game ma się ukazać na PC, X360 i PS3 pod koniec tego roku. Czego należy się po niej spodziewać? Można prorokować wyłącznie na podstawie renomy wydawcy, wspomnianego Reef Entertainment. Nie są to niestety proroctwa pełne optymizmu.

Branża gier potrzebuje innowacji, inaczej umrze?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje