Reklama

Zamknięty w skrzyni będzie grał przez tydzień

Jordan Wayne Long, mieszkaniec USA jest artystą, który jednocześnie bada ludzkie zachowania w sytuacjach stresowych. Ostatnio postanowił zamknąć się w skrzyni na tydzień, gdzie będzie grał w jedną z popularnych gier MMORPG.

Biały podkoszulek, jedna para spodni, bielizna, jedna para skarpetek, para butów, trochę jedzenia, cztery litry wody, tabletki z witaminą D, aspiryna, nawilżone chusteczki, trzy wentylatory, poduszki, komputer i on - Jordan Wayne Long zamknięty w skrzyni z wymienionymi rzeczami. Spędzi w niej tydzień na graniu w Lord of the Rings Online. Po co? Dla sztuki i sprawdzenia reakcji człowieka na traumatyczne przeżycia.

Przybliżmy najpierw sylwetkę Longa. Jest on artystą performance i wideo pochodzącym z Bald Knob w stanie Arkansas. W tym roku ukończył studia artystyczne i dodatkowo zajmuje się traumatycznymi przeżyciami ludzi i tym, jak z nimi sobie radzić.

Reklama

Aby zwrócić uwagę na pewien problem, postanowił zamknąć się na tydzień w skrzyni, która zostanie przetransportowana z jego rodzinnego miasta do Portland. Cała podróż ma trwać tydzień i zakończy się 7 lipca. W międzyczasie Long będzie grał w Lord of the Rings Online. Dlaczego wybrał akurat ten tytuł?

"Wybrałem LOTR ze względu na pewien związek z tą grą" - wyjaśnia artysta dziennikarzom portalu Giantbomb. "Na długo przed zajmowaniem się sztukom, grałem już w LOTR. Kocham książki, a do samej gry namówił mnie przyjaciel. To było bardzo fajne środowisko do którego zostałem zaproszony. Podczas mojej podróży będę grał Hunterem na 65 poziomie i Wardenem, który obecnie ma 57 poziom. Gram też w inne gry jak Team Fortress 2 i Portal 2" - tłumaczy wybór gry Jordan Wayne Long.

Okazuje się, że nie jest to pierwsze przedsięwzięcie tego typu dla Longa. Od pewnego czasu bada on zachowania ludzi po traumatycznych przeżyciach i to jak sobie później radzą. Twierdzi, że gry są świetną metodą, aby wyleczyć się z traumy. "Gry wideo są wykorzystywane na różne sposoby do zwalczania skutków choroby. Jednak ludzie znajdują wiele metod, które nie będą tak samo działać na każdego z nas. Jest to temat bardzo mi bliski, jednak badam go z analitycznego punktu widzenia. W przeciwnym razie nie byłaby to sztuka, a terapia" - podkreśla Long.

Śledź przesyłkę na żywo

Cała akcja ma trwać do 7 lipca i można ją śledzić na żywo poprzez stronę www.jordanwaynelong.com. Tam codziennie aktualizowane są informacje odnośnie tego, gdzie znajduje się skrzynia z Longiem, a także jego postępy w grze Lord of the Rings Online. Można nawet zagrać z nim w sieci, ponieważ Long wyjawił, że gra tam jako postać o pseudonimie Adanwings.

Co na to lekarz?

Przed całym eksperymentem Long rozmawiał także z lekarzem. Chciał się dowiedzieć w jaki sposób może reagować jego ciało na sytuację w której będzie zamknięty przez tydzień w ciemnościach w skrzyni. Jednak tutaj trudno jest przewidzieć to, co może się wydarzyć. Sam Jordan Wayne Long podkreśla, że lubi adrenalinę i publiczność.

"Lubię publiczność, która wie że to co robię jest prawdziwe i szczere" - zwierza się Long. "Więc tak, są momenty w których się boję, bo nie wiem co się wydarzy. Ale jest to dla mnie interesujące przeżycie. Sama trauma jest też bardzo osobista. Kiedy to się dzieje nic innego się nie liczy" - mówi Long.

Przy okazji artysta pewnie robi świetną reklamę dla wymienionej gry. Miejmy nadzieję, że takie poświęcenie nie skończy się trwałym uszczerbkiem na psychice. Jego poprzednie dokonanie można zobaczyć na poniższym filmiku.

Przeczytaj także o pierwszej grze z gejem w roli głównej

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy