Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Wydawca serii Gothic bliski bankructwa

Źle się dzieje w firmie JoWooD. Spółka będąca wydawcą serii Gothic, która jakiś czas temu wypuściła na rynek Arcanię: Gorhic 4, kilka dni temu złożyła do sądu wniosek o upadłość.

Przedstawiciele firmy poinformowali, że wszelkie wysiłki mające na celu restrukturyzację kapitału spółki zawiodły. Dlatego też w piątek JoWooD złożyło do sądu w Wiedniu wniosek o upadłość. Firma ma 90 dni na dogadanie się z inwestorami i swoimi wierzycielami.

Reklama

Wydawca serii Gothic jednak nie poddaje się i próbuje zdobyć środki pozwalające przetrwać innymi sposobami. Szefostwo firmy złożyło 5 stycznia do sądu pozew przeciwko Koch Media, która w 2006 roku wykupiła część akcji pierwszej ze spółek. Po dokładnej analizie przez JoWooD okazało się, że akcje - zdaniem przedstawicieli firmy - warte były 6,4 miliona euro, a wydawca Risena nie zapłacił całej tej kwoty i jest winny 2,36 miliona euro wraz z odsetkami.

JoWooD nie po raz pierwszy znajduje się w poważnych tarapatach. W 2005 roku toczyło się przeciwko niemieckiej spółce postępowanie upadłościowe. Właśnie w wyniku ówczesnego kryzysu Koch Media nabył pakiet akcji wydawcy Gothica.

Nie znane są niestety dalsze plany JoWooD. Niewykluczone jednak, że jedynym sposobem na przetrwanie firmy może być sprzedaż praw do marki Gothic. Wcale byśmy się nie zdziwili, gdyby ich nabywcą było studio Piranha Bytes, twórcy cyklu, który w wyniku sporów zakończył współpracę z niemieckim wydawcą. A jak ćwierkają ptaszki, ponoć ekipa ta już zagwarantowała sobie prawo pierwokupu...

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje