World of Warcraft w świecie Minecrafta? To możliwe!

Minecraft i World of Warcraft to szalenie popularne gry. Choć pierwsza z nich do drugiej nijak się nie ma, w jednej z nich udało się odtworzyć drugą. Którą w której?

Wielbiciel Minecrafta - i najwyraźniej World of Warcraft również - postanowił odtworzyć w tej pierwszej grze krainę pochodzącą z drugiej. Chodzi o Kalimdor, który został w całości przeniesiony do Minecrafta. Człowiek, który tego dokonał, ma ksywę "Rumsey".

Kalka została przygotowana w skali jeden do jednego. Oznacza to, że w Minecrafcie możemy zobaczyć każdy budynek i każde drzewo znane z Kalimdor. Co prawda, "Rumsey" nie odtworzył tej krainy w całości samodzielnie, bo pomogło mu w tym oprogramowanie jego autorstwa, ale i tak jego praca robi wrażenie.

Reklama

"Wiele stref przekracza poziom 128 bloków, więc musiałem użyć modyfikacji, by podnieść limit wysokości. Dopiero kiedy będę usatysfakcjonowany wielkością map, opublikuję je w sieci" - oznajmił "Rumsey". Jak dodał, limit wysokości był najtrudniejszym do ominięcia.

"Rumsey" nie zamierza zatrzymywać się na odtworzeniu jednej krainy z World of Warcraft. Obiecuje, że użyje wykorzystanego już procesu, by przenieść do Minecrafta kolejne lokacje z WoW-a, w tym wszystkie kontynenty i podziemia. Powodzenia, "Rumsey"!

Minecraft to pierwsza udana (i to jak!) gra autorstwa Markussa "Notcha" Perssona, ale na niej na pewno się nie skończy. Jego studio pracuje obecnie nad komputerową "karcianką" pod tytułem Scrolls. Poza tym ostatnio "Notch" zaproponował pomoc w produkcji sequela gry Psychonauts.

Skyrim: Ciekawy podarek od twórców serii Portal

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy