Reklama

World of Warcraft: Blizzard walczy ze sprzedawcami złota

W większych miastach w World of Warcraft bardzo łatwo natknąć się na pierwszopoziomowe postacie, które często należą do ludzi sprzedających wirtualne złoto za realną gotówkę.

Blizzardowi sytuacja bardzo się nie podoba i poczynił już kroki, dzięki którym (być może) gracze nie będą dręczeni spamem podczas wykonywania questów.

Blizzard postanowił nawiązać współpracę ze znanym serwisem PayPal, który specjalizuje się w internetowych przekazach pieniężnych.

Twórcy WoW-a zgłosili zażalenie do PayPala, że realizowane za pośrednictwem tego drugiego opłaty za wirtualne złoto naruszają zasady użytkowania gry. W związku z tym PayPal postawił sprawę jasno - albo kasujecie niezgodną z regułami działalność, albo dostajecie u nas bana i nie możecie realizować transakcji.

Reklama

Administracja strony wystosowała też odezwę do "złotników", w której ogłasza, co następuje: "Jeśli Państwo uważają, że Państwa działalność nie narusza praw do własności intelektualnej Strony Zaskarżającej, prosimy o wypełnienie załączonego dokumentu sprzeciwu [...] Jeżeli Państwo nie zdecydują się odwoływać od zgłoszenia, będą Państwo zmuszeni usunąć wszelką działalność dotyczącą gry World of Warcraft ze strony internetowej, aby nie naruszać zasad polityki użytkowania".

Co prawda taki krok nie rozwiąże problemu w pełni, ale utrudnianie transakcji może poważnie zniechęcić handlarzy fikcyjną walutą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje