Reklama

Wirtualne wakacje

Lato to czas urlopów, wypoczynku i wakacyjnych szaleństw. Każdy z nas pragnie na chwilę odpocząć od swoich codziennych obowiązków, zrelaksować się nie myśląc o bieżących problemach.

Nie zawsze stać nas na wymarzone wczasy w pięknych egzotycznych sceneriach - z pomocą mogą przyjść gry komputerowe.

Wirtualne światy wykreowane przez grafików komputerowych kuszą coraz piękniejszym oraz bardziej realistycznym wyglądem. Piękne scenerie, zapierające dech w piersiach widoki, a do tego wspaniała rozrywka - wszystko to czeka na śmiałków, którzy zdecydują się oderwać na chwilę od rzeczywistości. Propozycji na "wirtualne wakacje" jest wiele, a każdy gracz może znaleźć miejsce odpowiednie dla siebie.

Reklama

Egzotycznie

Dzika, egzotyczna przyroda jest znakiem charakterystycznym gier z serii "Far Cry". Choć "jedynka" została wydana 8 lat temu to jej grafika wciąż może się podobać. Warto odświeżyć sobie tę pozycję, zwłaszcza, że już na początek września planowana jest premiera najnowszej, trzeciej odsłony rzeczonej gry. "Far Cry" jest grą FPS, a więc poza pięknymi widokami, czeka nas mnóstwo akcji, strzelania i konfrontacji z wymagającymi przeciwnikami.

Dla osób wolących mniej krwawą rozrywkę, a zarazem pragnących nacieszyć oczy tropikalnymi krajobrazami, dobrym rozwiązaniem będą gry z serii "Tropico". Wcielamy się w nich w rolę dyktatora, którego zadaniem jest rządzenie małym republikańskim państewkiem zlokalizowanym na wysepce gdzieś na Morzu Karaibskim (wszelkie podobieństwo do Republiki Kuby jest całkowicie zamierzone). Wszystkie gry tej serii (w tym wydany przed miesiącem dodatek "Tropico 4: czasy współczesne") cechuje przyjemna dla oka i ucha oprawa audiowizualna oraz duża doza poczucia humoru.

Fantastycznie

Świat gier komputerowych ma nam do zaoferowania możliwości, których nie uświadczymy w tradycyjnych biurach podróży.

Dzięki wirtualnej rzeczywistości możemy przemierzać fantastyczne krainy pełne legendarnych stworzeń a nasze możliwości krępuje jedynie wyobraźnia twórców gier.

Zwolennicy fantastyki posiadający dużo czasu powinni zainteresować się grą "World of Warcraft". Jest to najpopularniejsza na świecie gra wieloosobowa, w której (poza dużą dozą akcji i zmagania się z najrozmaitszymi potworami) mamy okazję zwiedzić niezwykłe światy Azeroth i Outland oraz kontynent Northerend. Przepiękne, przepełnione magią miejsca z pewnością na długi czas pozwolą nam oderwać się od szarości dnia codziennego.

Na sportowo

Lato 2012 jest niezwykle obfite jeśli chodzi o wydarzenia sportowe - wielki finał Euro 2012 już w najbliższą niedzielę, za miesiąc ruszą igrzyska olimpijskie w Londynie. Nie zapominają o tym wydawcy gier. Wszyscy rozczarowani postawą Polaków na Euro wciąż mają szansę odmienić losy historii i zdobyć dla naszego kraju mistrzostwo Europy. Dokonać tego można przy pomocy oficjalnej gry UEFA Euro 2012 (dodatek do Fify 2012). Już teraz możemy zdobywać złote medale dla Polski na londyńskiej olimpiadzie. Oficjalna gra "London 2012" miała swoją premierę we wtorek. W grze możemy rywalizować w ponad 30 dyscyplinach sportowych. Wirtualna podróż do angielskiej stolicy z całą pewnością pomoże wczuć nam się w atmosferę igrzysk i jeszcze bardziej ekscytować się występami polskich sportowców w Londynie.

Świat gier komputerowych jest oczywiście o wiele bardziej różnorodny i właściwie każdy tytuł przedstawia nowe możliwości relaksu, rozrywki i odpoczynku od codzienności. Piękno światów wykreowanych przez komputerowych grafików z pewnością może nas zachwycić i pozwolić, choć na moment, zapomnieć o problemach czyhających na nas w otaczającym "świecie rzeczywistym". Myślę, że każdemu z nas od czasu do czasu przydadzą się krótkie "wirtualne wakacje".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy