Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Windows 8: Windows Store bez gier dla dorosłych

Gigant z Redmond ogłosił, że w usłudze Windows 8 Marketplace nie znajdziemy gier należących do kategorii "tylko dla dorosłych".

Jeden z przedstawicieli Microsoftu potwierdził redakcji serwisu Kotaku, że punkt 6.2 regulaminu dotyczącego aplikacji, które pojawią się w Windows 8 Marketplace, uwzględnia także gry wideo.

Reklama

A mówi on o tym, że w usłudze nie będą miały prawa znaleźć się treści właściwe tylko dla osób dorosłych.

Co ciekawe, powyższa zasada nie będzie obowiązywać w Stanach Zjednoczonych. Za to na innych rynkach, w tym na europejskim, będzie funkcjonować już raczej bez wyjątków.

To przykra wiadomość dla graczy, którzy liczą na to, że kupią za pośrednictwem Windows 8 Marketplace takie przeboje, jak The Elder Scrolls V: Skyrim, Max Payne 3, Call of Duty: Modern Warfare 3, Sleeping Dogs, Dishonored, Mass Effect 3 czy rodzimy Wiedźmin 2.

Wszystkie te tytuły (oraz wiele innych) zostały w końcu ocenione przez cenzorów jako niewłaściwe dla młodszego odbiorcy.

Microsoft jest ostatnio mistrzem we wzbudzaniu kontrowersji. Nie tak dawno pisaliśmy o tym, że gigant z Redmond zabronił między innymi umieszczania w portalu YouTube fanowskich filmów, nagranych podczas zabawy w jedną z gier wydanych przez amerykański koncern. Chodzi tu o takie serie, jak Halo, Gears of War, Forza czy Fable.

Premiera Windowsa 8 została zaplanowana na 26 października. Tego samego dnia do amerykańskich sklepów ma trafić nowatorski tablet Microsoftu, nazwany Surface.

Microsoft wprowadza kontrowersyjny regulamin

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje