Windows 8: Sprzedaż lepsza od "siódemki"

Microsoft ujawnił pierwsze konkretne informacje o sprzedaży Windowsa 8. Nowy system operacyjny rozchodzi się lepiej od swojego poprzednika.

Dane dostarczone przez giganta z Redmond podważa jednak jedna z firm analitycznych. W trakcie spotkania z inwestorami na konferencji Credit Suisse dyrektor Microsoftu ds. finansów i marketingu, Tami Reller, ujawnił pierwsze konkretne dane związane ze sprzedażą Windowsa 8.

Według niego licencje na "ósemkę" nabyło do tej pory 40 milionów osób. Oznacza to, że na razie nowy system sprzedaje się lepiej niż Windows 7, który w ciągu swoich pierwszych 10 tygodni obecności na rynku rozszedł się w liczbie 60 milionów kopii. Niestety Reller nie sprecyzował, która z wersji ósmych "Okienek" sprzedała się najlepiej.

Reklama

W informacje dostarczone przez Microsoft wątpią analitycy ze StatCounter. Twierdzą, że w chwili obecnej tylko 1,5 miliona komputerów korzysta z Windowsa 8 (a więc zaledwie jeden procent aktywnych pecetów).

Całkiem możliwe, że pozostałe licencje, o których mówił Reller, zostały zakupione, ale nie zarejestrowane. Zdarza się to w sytuacji, w której firma wykupi kilka egzemplarzy systemu operacyjnego, ale nie wszystkie da swoim pracownikom.

CDA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy