Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Windows 8 przyspieszy upadek Microsoftu?

Microsoft wiąże duże nadzieje z mającym się ukazać pod koniec października Windowsem 8, ale nie wszyscy podzielają ten entuzjazm.

Gabe Newell, prezes Valve, znany z krytyki nowej wersji okienek, uważa, że ten system operacyjny "przyspieszy upadek" giganta z Redmond.

Reklama

W wywiadzie dla dziennika The New York Times Gabe Newell, prezes Valve, stwierdził, że Windows 8 może pogrążyć Microsoft. Głównym "winowajcą" może być wzorowany na AppStore Windows Store - sklep, w którym sprzedawane mają być aplikacje korzystające z wszystkich możliwości "ósemki".

Newell uważa, że kontrola Microsoftu - który będzie musiał zaakceptować wszystkie dystrybuowane w ten sposób programy, podobnie, jak i aktualizacje do nich - doprowadzi do "wąskiego gardła" na rynku programów, których twórcy nie będą mogli reagować wystarczająco szybko na oczekiwania swoich klientów i w związku z tym poszukają innych kanałów dystrybucji (a co za tym idzie może i różnych systemów operacyjnych). Według Newella, rozwiązania dobrze działające na iOS mogą nie przyjąć się na PC-tach.

"Chcielibyśmy powiedzieć ludziom z Microsoftu, że rozumiemy frustrację, zwiazaną z wyzwaniami, jakie przed nimi stoją. Ale próba kopiowania Apple'a tylko przyspieszy, a nie spowolni upadek Microsoftu" - mówi Newell.

Co ciekawe słowa te padają z ust człowieka, którego firma działa na bardzo podobnych zasadach.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje