Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

"WikiLeaks" w Blizzardzie

Choć Blizzard pilnie strzeże swoich tajemnic, niewykluczone, że studio zaliczyło poważną wpadkę - redakcja serwisu MMOGamesite opublikowała rzekomo prawdziwy plan wydawniczy koncernu. Czego się dowiedzieliśmy? Łatwiej byłoby spytać, czego się nie dowiedzieliśmy...

Przedstawiony plan wydawniczy obejmuje lata 2010-2017. Możemy na nim zobaczyć produkcje, które już się ukazały oraz te - co jest znacznie ważniejsze - które dopiero mają się pojawić.

Reklama

W oczy rzucają się przede wszystkim nie trzy, a aż cztery produkcje związane z marką StarCraft II - StarCraft 2, StarCraft 2 X1 (czwarty kwartał 2011), SC2 Phoenix (czwarty kwartał 2011) i StarCraft 2 X2 (pierwszy kwartał 2013). O ile pierwsza pozycja oraz te z oznaczeniami X1 i X2 to podstawowa wersja RTS-a wraz z planowanymi, znanymi już kolejnymi rozszerzeniami, zastanawiający jest projekt o nazwie Phoenix. Być może to... StarCraft II w wersji na konsole?

Większą niespodzianką jest jednak fakt, że - według omawianego dokumentu - Diablo III ma zostać wydane w podobny sposób, co StarCraft II. Jak wynika z planu wydawniczego, prócz podstawki (która ma ukazać się w czwartym kwartale 2011 roku) pojawią się również dwa rozszerzenia (w drugim kwartale 2013 i czwartym kwartale 2014).

Według dokumentu, najwięcej otrzymają fani World of Warcraft. Poza mającym zadebiutować na dniach dodatkiem Cataclysm, w drugim kwartale 2012 ukaże się ponoć czwarte rozszerzenie do tego MMO. W tym samym roku na swoją premierę będą miały ponoć karcianka na podstawie sieciówki (trzeci kwartał) oraz jej ekranizacja (czwarty kwartał). Natomiast, jak wynika z planu wydawniczego Blizzarda, w czwartym kwartale 2013 miałby pojawić się piąty (i być może ostatni) dodatek do World of Warcraft.

W tym samym czasie - w czwartym kwartale 2013 - na półkach sklepowych rzekomo ma wylądować całkowicie nowy projekt Blizzarda - określany mianem Titan. Nie trzeba być Sherlockiem Holmesem, żeby stwierdzić, iż to najpewniej nowe MMO (MMOFPS?) koncernu, nad którym firma pracuje już od jakiegoś czasu.

Uwagę zwracają również planowane rozszerzenia usługi Battle.net 2.0. W drugim kwartale 2011 ma zadebiutować coś, co nazwane jest w dokumencie BNET2MapMarket, które będzie rozszerzeniem platformy Blizzarda o sklep z mapami (kto wie, czy nie także z takimi, generowanymi przez społeczność). Znacznie ciekawszy jest zaplanowany na pierwszy kwartał 2012 roku BNET2 3rd Parties - najprawdopodobniej jest to otwarcie usługi na zewnętrznych developerów (w szczególności na Activision). Przedstawiciele "Zamieci" o takiej możliwości już wspominali, może się więc okazać, że w 2012 roku zagramy w... Call of Duty korzystające z Battle.NET-a.

Nie wiadomo niestety, czy omawiany dokument jest prawdziwy. Na jego wiarygodność wpływają daty premier gier, które już się ukazały, to jednak łatwo byłoby podrobić. Dlatego zalecamy traktować zarówno samo "pismo", jak i informacje w nim zawarte, ze sporym dystansem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje