Reklama

Większość pecetów jest słabsza niż konsole

Posiadacze pecetów uważają - nie bezpodstawnie - że ich komputery są mocniejsze od konsol obecnej generacji.

Inaczej widzi to Michael Pachter, analityk branżowy z firmy Wedbush Morgan - jego zdaniem większość PC-tów jest słabsza od X360 i PS3!

W swoim programie Pach-Attack w serwisie GameTrailers, Pachter stwierdził, że sprzedaż pudełkowych wersji gier (a więc nie uwzględniając produkcji abonamentowych, takich jak World of Warcraft) na PC stanowi od sześciu do siedmiu procent ogólnego rynku gier. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest, według Pachtera, fakt, że wrażenia podobne do grania na PC można bez problemu uzyskać na konsolach.

"PS3 jest naprawdę potężne i jest prawdopodobnie mocniejsze niż 90 procent PC-tów. X360 p powiedziałbym, że jest mocniejszy od 85 procent komputerów" - wyjaśnia Pachter. Analityk dodał również, że konsole są bardziej opłacalne dla twórców i wydawców, gdyż dzięki nim mogą dotrzeć do większej liczby osób.

Reklama

"Powiecie: , nie ma jednak miliarda pecetowych graczy. Sprzedaż produkcji na pecety powie wam, że liczba graczy [na tej platformie] jest bardzo mała" - tłumaczy Pachter.

Komentarz? To już wasze zadanie...

CDA
Dowiedz się więcej na temat: procent

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy