Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Wiedźmiński edytor D'jinni opóźniony

Edytor przygód D'jinni do gry Wiedźmin miał ukazać się już w miniony piątek, jednak ze względu na kwestie prawne zostanie on oddany w użytkowanie dopiero w ostatnim tygodniu marca.

Wraz z nim światło dzienne ujrzy pierwsza dodatkowa przygoda, "Cena Neutralności".

Reklama

Fani Wiedźmina zapewne z niecierpliwością wypatrywali premiery edyotra przygód do RPG-a firmy CD Projekt RED, D'jinni. Miał on zadebiutować już w miniony piątek, jednak, jak można przeczytać na oficjalnej stronie gry, kwestie prawne związane z udostępnianiem modów uniemożliwiły jego pojawienie się w pierwotnie planowanym terminie.

Przedstawiciele CD Projektu za opóźnienia przepraszają i obiecują dołożyć wszelkich starań, by edytor ten trafił w ręce graczy jak najszybciej. Aktualnie jego udostępnienie planuje się na ostatni tydzień marca.

A czym w ogóle jest ów edytor? O jego możliwościach opowiadała niedawno Kasia Kuczyńska z CD Projektu. "D'jinni jest modderskim edytorem, który pozwala na tworzenie fabuły w formie dialogów, zadań, postaci w świecie gry, potworów, lokacji i różnych sytuacji, w których może znaleźć się gracz. To nie jest prostym zadaniem i dlatego D'jinni jest tak skomplikowanym i rozbudowanym narzędziem, a nauka wszystkich jego funkcji zajęła mi sporo czasu. Tak naprawdę, nawet dzisiaj odkrywam lepsze sposoby na zaimplementowanie elementów historii. Przez cały czas trwania prac nad Wiedźminem D'jinni był ulepszany i uzupełniany tak, aby stać się narzędziem coraz bardziej pasującym do naszych potrzeb. Dzięki temu każdy użytkownik będzie w stanie opowiedzieć swoją własną historię i do tego na własny, wymyślony sposób. Ten efekt jest wart wysiłku włożonego w opanowanie opcji oferowanych przez D'jinni".

Powyższy cytat to zapowiedź znakomitej zabawy zwłaszcza dla bardziej kreatywnych fanów Wiedźmina. Trzymamy zatem kciuki za jego rychłe udostępnienie. Tym bardziej, że wraz z nim ma pojawić się pierwsza dodatkowa przygoda, zatytułowana "Cena Neutralności".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje