Reklama

Warhammer: Strategia oparta na znanej planszówce

Space Hulk to wydana w 1989 roku gra planszowa osadzona w uniwersum Warhammera 40,000.

Po kilkunastu latach od premiery zostanie ona przeniesiona na ekrany komputerów i smartfonów - właściciel praw do marki, firma Games Workshop, zapowiedział strategię turową opartą na tej marce.

Space Hulk będzie strategią turową, w której gracze kierując kosmicznymi marines zmierzą się z obcymi. W grze znajdzie się dwanaście misji do rozegrania tak w pojedynkę, jak i kooperacji, bazujących na kampanii Sin of Damnation z trzeciej edycji planszowego oryginału, która została wydana w 2009 roku.

Pojawi się też multiplayer - co ciekawe, po sieci rywalizować ze sobą będą mogli posiadacze różnych platform, na których ukaże się produkcja. Developerzy planują też stworzenie edytora poziomów, nie zabraknie dodatków DLC.

Reklama

Za wirtualną wersję Space Hulk odpowiada studio Full Control, a premiera zaplanowana jest na przyszły rok. Gra ma ukazać się na PC-tach, Makach i iOS. Warto jednak podkreślić, że nie będzie to jedyna growa adaptacja popularnej planszówki - w 1993 roku na DOS-ie i Amidze nakładem Electronic Arts pojawił się taktyczny FPS bazujący właśnie na Space Hulku (który potem doczekał się sequela). A poniżej znajdziecie zwiastun nowej gry:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje