Reklama

W jakie tytuły graliśmy najczęściej w 2011 roku?

Raptr to nietypowy serwis śledzący statystyki graczy w różnych produkcjach na wszystkich platformach (łącznie z czasem spędzonym na zabawie).

Posiadający 10 milionów zarejestrowanych użytkowników portal opublikował listę najpopularniejszych gier tego roku. W co graliśmy najczęściej?

W udostępnionym zestawieniu serwisu Raptr nie uwzględniono niestety informacji z PS3 i Wii ze względu na to, że dane gromadzone na tych platformach były niepełne.

Choć The Elder Scrolls V: Skyrim pojawiło się zaledwie miesiąc temu, produkcja Bethesdy zdołała pobić całą swoją tegoroczną konkurencję gromadząc wokół siebie największą liczbę graczy i zdobywając tytuł najpopularniejszej gry roku. Oczywiście wygrała ona także w kategorii RPG-ów.

Reklama

Najpopularniejsze gry roku 2011:

- Najczęściej grana gra: The Elder Scrolls V: Skyrim

- Najczęściej grany shooter: Call of Duty: Modern Warfare 3 (w ciągu pierwszego miesiąca od premiery gra zgromadziła dwukrotnie więcej graczy niż Battlefield 3 w podobnym okresie)

- Najczęściej grany RPG: The Elder Scrolls V: Skyrim (w produkcję Bethesdy grano w sumie sześciokrotnie dłużej niż w Dragon Age'a II, który zajął drugie miejsce)

- Najczęściej grana gra z otwartym światem: Batman: Arkham City

- Najczęściej grana gra sportowa: FIFA 12

- Najczęściej grana gra społecznościowa: The Sims Social (w pierwszym miesiącu od premiery grano w niej znacznie dłużej niż w inne tegoroczne produkcje w tym okresie)

- Najczęściej grana gra z nowej serii: L.A. Noire

- Gra, która osiągnęła największy sukces po przejściu na F2P: DC Universe Online (po przejściu na darmowy model liczba dziennych użytkowników wzrosła o 2500%).

X3: Albion Prelude - nowa gra z serii w przyszłym tygodniu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama