Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

W ilu egzemplarzach sprzeda się StarCraft?

W ostatnim czasie wśród analityków branży gier bardzo popularne stało się obstawianie, ile sprzeda się kopii nadchodzących przebojów.

Przedstawiamy przewidywania Michaela Pachtera i Douga Creutza.

Reklama

Według Pachtera, StarCraft II rozejdzie się w 4-5 milionach egzemplarzy wręcz błyskawicznie, a łącznie gracze kupią 9-10 milionów pudełek z grą. Poza tym przewiduje on, że będzie ona bardzo długo popularna w sieci. Podobny sukces wróży Diablo III, które ukaże się... kiedyś.

Mniej więcej o połowę mniejszy sukces (przynajmniej patrząc pod kątem liczby sprzedanych pudełek) wróży Red Dead Redemption analityk Doug Creutz. Jego zdaniem, w ciągu roku od premiery (czyli od jutra) gra sprzeda się w nakładzie 4 milionów egzemplarzy. Co będzie dalej, nie wspomina.

Przewidywania te są o tyle ciekawe, że StarCraft II i Diablo III ukażą się tylko na PC, a Red Dead Redemption wyłącznie na X360 i PS3 (przynajmniej na razie).

Wynika z nich bowiem, że przebój wyłącznie pecetowy jest w stanie przebić sprzedażą przebój, który ukaże się na dwie wiodące konsole, praktycznie dwukrotnie (czyli jednak opłaca się robić exclusive'y na PC, hę?). Choć musimy pamiętać, że StarCraft i Diablo to - mimo wszystko - trochę inna półka niż Red Dead Redemption...

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje