Reklama

W Diablo III zagramy z Amerykanami i Koreańczykami

Blizzard potwierdził, że w trzeciej części Diablo będziemy mogli zagrać wspólnie przez sieć z graczami z innych kontynentów. To wszystko dzięki funkcji Global Play.

Jak przedstawiono to na łamach Battle.netu, gracze w Diablo III zostaną podzieleni na serwery umiejscowione w trzech strefach. Pierwsza to Ameryki (Stany Zjednoczone, Kanada, Ameryka Łacińska, a do tego Australia, Nowa Zelandia oraz Azja Południowo-wschodnia), druga to Europa (Unia Europejska, Europa Wschodnia, Rosja, a ponadto Afryka i Bliski Wschód), a trzecia to Azja (Korea Południowa, Tajwan, Hong Kong oraz Makau).

To nie znaczy jednak, że gracze z poszczególnych stref nie będą mogli ze sobą grać. Przeciwnie, umożliwi im to funkcja Global Play, dzięki której w Diablo III pobawimy się przez sieć z przedstawicielami narodów amerykańskich czy azjatyckich.

Reklama

Żeby nie było tak różowo, pojawią się pewne ograniczenia. Postaci, przedmiotów oraz list przyjaciół nie będzie można przenosić pomiędzy serwerami. Będziemy musieli utworzyć bohaterów i listy przyjaciół dla każdego z regionów osobno. I będziemy mieli dostęp tylko do tego domu aukcyjnego, który działa w danej strefie.

Jeśli będziemy chcieli udać się do domu aukcyjnego z prawdziwymi pieniędzmi, będziemy zmuszeni do skorzystania z usług tego, który działa w obrębie naszego rodzimego serwera. W innych strefach nie będziemy mogli ani kupować, ani sprzedawać przedmiotów za realną walutę.

Premiera Diablo III już za dwa tygodnie, a dokładnie 15 maja. Póki co tylko na pecety, ale Blizzard prawdopodobnie przygotowuje po cichu także wydania konsolowe.

Poniżej możecie obejrzeć ostatnią część "szczerego wywiadu" z twórcami Diablo III. Opowiadają tym razem m.in. o poziomie trudności Inferno, potworach, osiągnięciach i oczekiwaniach względem gry już po premierze.

Twórcy gry o Diablo III:

God of War: Wstąpienie - konkretne informacje na temat gry

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje