Reklama

Valve nie pojawi się na E3

Studio producenckie Valve nie pokaże żadnej nowej gry na tegorocznej imprezie branżowej E3 w Los Angeles.

Valve nie będzie nawet obecny podczas tegorocznych targów E3. Producent takich gier, jak Portal 2, Half-Life, Half-Life 2, Left for Dead 2 czy Team Fortress 2 postanowił zrezygnować ze swojego stoiska w Los Angeles. Tak przynajmniej wynika z informacji, jakie przekazała firma dziennikarzom jednego z zagranicznych portali o grach.

Tego nie zobaczymy

Jeśli więc faktycznie tak będzie, to nie zobaczymy między innymi gry DOTA 2. Jest to kontynuacja bardzo popularnego moda do gry Warcraft III: Reign of Chaos. DOTA 2 to także przedstawiciel gier strategicznych z elementami RPG. W grze naprzeciw sobie stają do walki dwie, pięcioosobowe drużyny. W trakcie bitwy gracze zdobywają doświadczenie dla swoich postaci, przez co mogą awansować i tym samym sprawić, że ich bohater stanie się silniejszy w walce. Herosi zbierają też złoto, za które później kupowany jest ekwipunek. Głównym zadaniem drużyny jest zniszczenie bazy przeciwnika, znajdującej się na drugim końcu mapy.

Reklama

Nowością w DOTA 2, w porównaniu do pierwszej części, jest wprowadzenie botów sterowanych przez komputer, które zastępują graczy opuszczających rozgrywkę. Dzięki temu możemy swobodnie kontynuować mecz, nawet jeśli któremuś z grających "coś wypadło" i musi on zrezygnować lub po prostu nie ma ochoty na dalsze zmagania. Valve ma zamiar także wprowadzić system umożliwiający naukę początkujących graczy przez tych, którzy są już wprawieni w bojach. Będąc tak zwanym Mistrzem możliwe będzie podpowiadanie nowicjuszowi i na przykład sugerowanie tego, który z zebranych przedmiotów jest dla niego lepszy. Dodatkowo premiowana będzie także pomoc na forum gry i angażowanie się w społeczności DOTA 2. Premiera DOTA 2 ma się odbyć prawdopodobnie w październiku tego roku.

Obecnie Valve skupia się zapewne też nad pracą związaną z dodatkami do Portal 2. Jest to obecnie najgłośniejsza premiera tego producenta i zarazem tytuł bardzo dobrze oceniany przez graczy i recenzentów z całego świata. Średnia ocen na portalu Metacritic wynosi obecnie 95% w przypadku wersji na PS3 i PC oraz 94% w wersji na Xboksa 360.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje