Ubisoft zamierza inwestować tylko w duże tytuły

Według Alaina Corre'a, jednego z najważniejszych pracowników francuskiego giganta, inwestowanie w mniejsze produkcje w przypadku konsol jest już zupełnie nieopłacalne. Koncern chce stawiać tylko na prawdziwe przeboje.

Oczywiście im większa gra, tym większe trzeba wyłożyć na nią pieniądze, ale znowu im większa gra, tym większe szanse na sukces. Corre stwierdził w rozmowie z serwisem GamesIndustry.biz, że mniejsz produkcje konsolowe nie mają już obecnie praktycznie żadnych szans na rynku.

Dlatego też Ubisoft koncentruje się teraz (i będzie się koncentrował w kolejnych miesiącach) na tylko takich tytułach, które mają predyspozycje do tego, by stać się przebojami. Jeśli jakiś pomysł nie ma takiego potencjału, zostaje odrzucony albo zmodyfikowany.

Wszystko dlatego, że - jak mówi Corre - gracze szukają teraz wyłącznie dużych produkcji. W chwili obecnej rynek konsolowy nie jest w stanie zapewnić miejsca dla szerokiego wachlarza gier, mniejszych i większych. Tylko te największe mogą się przebić i tylko te przynoszą zysk.

Reklama

Ubisoft będzie stawiał przede wszystkim na sprawdzone, wypromowane już marki, takie jak Assassin's Creed (kolejna odsłona już w listopadzie) czy Splinter Cell. Nowych tytułów będzie mniej, ale nie oznacza to, że nie będzie ich wcale, bo na przykład już jesienią zagramy w R.U.S.E.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy