Reklama

Tylko w Chinach: Sprzedali dziecko, żeby mieć na gry

Brakuje wam pieniędzy na gry? Chcielibyście może jakiś nowy komplet zbroi, albo rzadki przedmiot? No cóż - trzeba popracować. Chińczykom jest trochę łatwiej, wystarczy że sprzedadzą... swoje własne dziecko.

"Nie chcemy ich wychowywać, chcemy je po prostu sprzedać za trochę pieniędzy", powiedziała para, która właśnie ogląda świat przez kraty chińskiego więzienia. Gazeta Sanxiang City News podała bowiem, że dwójka młodych Chińczyków - nie mieli nawet 21 lat na karku - sprzedała trójkę swoich dzieci, by mieć czym zapłacić za gry MMO w kafejkach internetowych.

Nie wiemy niestety w jakie gry grali, ale wiemy za ile można sprzedać dziecko w Chinach. Niemowlę-dziewczynka kosztowała 500 dolarów, a dwójka starszych chłopców 4600 dolarów za każdego. Para biznesmenów trafiła w ręce policji po tym, jak matka odpowiedzialnego mężczyzny dowiedziała się, skąd jej syn ma pieniądze na swoje hobby.

Reklama

Rok temu w Chinach wprowadzono nowe prawa, które sprawiły, że nieletni przestali mieć dostęp do gier MMO - wygląda jednak na to, że w tym wypadku to nie oni są problemem.

Przeczytaj także o aresztowaniu hakerów, którzy odpowiedzialni byli za atak na Sony

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy