Twórcy Mafii II oskarżeni o rasizm

Czyżby szykowała się kolejna afera związana z grami wideo? Może ją wywołać organizacja UNICO National, która oskarża twórców drugiej części Mafii o rasizm. Chodzi o ukazywanie Włochów w złym świetle.

UNICO National to organizacja zrzeszająca Amerykanów włoskiego pochodzenia. Jako że Włosi są głównymi bohaterami w Mafii, gra znalazła się na jej celowniku. Członkowie UNICO National są zdania, iż ich rodacy zostali w niej przedstawieni w złym świetle.

Andre DiMini, szef organizacji, ma pretensje do Take Two, że wypuszcza na rynek grę adresowaną do młodych ludzi, uczącą ich, że Włosi i Amerykanie włoskiego pochodzenia są związani z przemocą i przestępszością zorganizowaną, a nie wspominającą przy tym o zamieszanych w nie innych grupach etnicznych.

Reklama

Żądania UNICO National są niebłahe. Ponieważ organizacja uważa, że Take Two dyskryminuje Włochów i Amerykanów włoskiego pochodzenia, będzie walczyć o wstrzymanie daty premiery gry i usunięcie z niej wszystkich nawiązań do ich rodaków.

A co na to Take Two? Władze firmy odpowiadają, że podobne historię o przestępszości zorganizowanej w Stanach Zjednoczonych ukazują setki filmów czy książek, a poza tym gra otrzymała kategorię wiekową "M", co oznacza, że wcale nie jest kierowana do młodych osób, a do dojrzałego (przynajmniej teoretycznie) grona graczy.

Wątpimy w to, że UNICO National wywalczy cokolwiek w tej sprawie i że Mafia II faktycznie ukaże się z opóźnieniem, ale sama sprawa jest ciekawa, nieprawdaż?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: twórca | organizacja | rasizm | mafia | oskarżeni
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy