Twórca Minecrafta zrobi Psychonauts 2?

Psychonauts to jedna z najlepszych gier Tima Schafera. Choć nie sprzedała się dobrze, zdobyła wielu fanów, którzy z niecierpliwością wyczekują jej sequela.

W jednym z wywiadów Schafer zdradził, że kilkukrotnie przedstawiał projekt kontynuacji wydawcom, jednak żadna firma go nie przyjęła. Na co zareagował twórca Minecrafta, oferując... pomoc!

W rozmowie z serwisem Digital Spy Tim Schafer wyjaśnił, że przedstawiał wydawcom swój pomysł na Psychonauts 2 wielokrotnie.

"Codziennie otrzymuję - między innymi na Twitterze - wiele pytań o Psychonauts 2. I bardzo chciałbym to zrobić. Wielokrotnie przedstawiałem projekt gry wydawcom i jak na razie żaden się nim nie zainteresował" - mówi Schafer.

Reklama

"Jest to więc trudna sprawa, ponieważ fani często nie wiedzą, jak ten biznes działa i że istnieją różnice zdań pomiędzy developerem i wydawcą, które trudno wyjaśnić. Bardzo chciałbym zrobić tę grę, ale musiałbym przekonać kogoś, by dał mi kilka milionów dolarów. To wszystko" - dodaje Schafer.

Nieoczekiwanie pomocną dłoń do Schafera wyciągnął... twórca Minecrafta. Jak napisał na swoim Twitterze Notch: "Zróbmy razem Psychonauts 2".

W kolejnym wpisie dodał, że jego propozycja jest poważna. Od jakiegoś czasu należące do Notcha studio Mojang zajmuje się nie tylko tworzeniem gier, ale także ich wydawaniem. Teoretycznie więc współpraca obu panów jest więc możliwa. Czy jednak Schafer przyjmie propozycję?

CDA
Dowiedz się więcej na temat: twórca

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy