Twórca Minecrafta krytykuje zabezpieczenia DRM

Ostatnimi czasy Ubisoft zyskał wśród posiadaczy PC-tów zagorzałych przeciwników, głównie z powodu kontrowersyjnych zabezpieczeń wymagających stałego połączenia z internetem w trakcie rozgrywki. Całą sytuację skomentował Notch, twórca Minecrafta.

Markus Persson, znany szerzej jako Notch, na swoim Twitterze skrytykował ostatnie działania Ubisoftu związane z PC-towymi wersjami Driver: San Francisco i From Dust.

"Pro-wskazówka: jeśli spiracisz gry Ubisoftu zamiast je kupić, będą działały świetnie, nawet, gdy będziesz miał awarię internetu" - czytamy na profilu Notcha.

W następnym wpisie wyjawił, że należy do Szwedzkiej Partii Piratów, choć sam przestał nielegalnie kopiować gry wiele lat temu i gdy jakaś mu się nie podoba, po prostu jej unika. Uważa jednak, że takie zabezpieczenia DRM, jakie stosuje Ubisoft, nie spełniają swojej roli.

Reklama

"Piractwo UDERZA w deweloperów. Według mnie stosowanie DRM-ów, które ZACHĘCAJĄ do piractwa, jest wariactwem" - twierdzi twórca Minecrafta.

Mimo to po raz kolejny stwierdził, że nie widzi niczego złego w piraceniu Minecrafta, bo - jak pisze - "nie traci ani jednego dolara", gdy ktoś pobiera go z torrentów. Oczywiście tego nie popiera, ale nie uważa też tego za kradzież.

Czy gry będą wymagały stałego dostępu do internetu?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: twórca
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy