Reklama

Twórca GTA i APB wyląduje w Epic Games?

Jeśli zrobisz jedną klasyczną, ponadczasową grę, drugą niezłą, ale niedopracowaną, i trzecią, której serwery po miesiącu zostaną zamknięte... masz szansę na "wysokie stanowisko" w Epic Games.

Tak jak Dave Jones. Internetowe wydanie dziennika Herald (a dokładniej jego niedzielne internetowe wydanie) donosi, że sytuacja w studiu Realtime Worlds, tym, które stworzyło m.in. Crackdown i APB, wciąż jest fatalna, spora część pracowników nie dostała zależnych wynagrodzeń itp., ale...

W tym samym artykule czytamy, że Dave Jones, założyciel studia (a historycznie - główny projektant pierwszego Grand Theft Auto) przenosi się do USA, ponieważ otrzymał ofertę objęcia "wysokiego stanowiska" w Epic Games.

Należy to łączyć z wcześniejszymi doniesieniami, że Epic rozważał wykupienie Realtime Worlds, ale najwyraźniej jego szefowie doszli do wniosku, że nie potrzebna im cała orkiestra, skoro mogą mieć jednego mariachi i postanowili zatrudnić samego Jonesa, któremu mimo niepowodzenia APB należy się bezsprzecznie tytuł wizjonera. Z tej współpracy może wyniknąć coś naprawdę ciekawego...

Reklama

[UPDATE]

A raczej - mogło wyniknąć coś naprawdę ciekawego. Dave Jones ogłosił w serwisie Develop, że ta informacja jest nieprawdziwa, a on sam zostaje w szkockim Dundee i tam myśli, co dalej zrobić ze swoją karierą zawodową.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy