Reklama

Twórca Civilization V w ekipie Elemental: War of Magic

Kiedy kilkanaście dni temu ogłoszono, że Jon Shafer, główny projektant gry Sid Meier's Civilization V opuszcza szeregi studia Firaxis, nie pisaliśmy o tym, czekając jaki będzie jego kolejny ruch.

Już wiadomo - nowy pracodawca Shafera to firma Stardock, a on sam został włączony do zespołu pracującego nad grą Elemental: War of Magic.

Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że jest to degradacja - Shafer opuścił uznane studio (Firaxis), którego gry wydaje jeden z większych koncernów (Take Two), gdzie pracował nad jedną z najmocniejszych marek w gatunku gier strategicznych (Civlization) po to by trafić do firmy, która prężnie się rozwija, ale wciąż jest stosunkowo małym graczem na rynku (Stardock), by dołączyć do zespołu, pracującego nad już wydaną grą (Elemental: War of Magic), by wreszcie licznymi poprawkami doprowadzić do tego, aby zaczęła ona przypominać produkcję, jaką obiecywano nam w pierwszych zapowiedziach (Shafer m.in. będzie pracował nad wprowadzeniem wsparcia dla modów tworzonych przez graczy).

Reklama

To jednak przyszłościowa decyzja, Shafer twierdzi bowiem, że zależało mu na pracy w firmie, która "gwarantuje mu swobodę tworzenia gier, jakie zawsze chciał robić", a Stardock podkreśla, że choć "na razie koncentruje się nad pracami nad grą Elemental: War of Magic", szykując co najmniej dwa dodatki do tej produkcji, w przyszłości Shafer będzie mógł zająć się swoim własnym projektem.

Zresztą nawet sam projekt Elemental: War of Magic nabiera barw - poza Shaferem, do teamu tej gry dołączył Dave Stern - ale nie komisarz ligi NBA, a pisarz fantasy, który zadba o kreatywny kierunek zmian wprowadzanych w grze, ze szczególnym naciskiem na "sposób opowiadania historii, oraz wykorzystanie wiedzy na temat świata gry".

Dowiedz się więcej na temat: twórca

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje