Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Two Worlds II w półtora milionie egzemplarzy

RPG z polski rodem radzi sobie doskonale. Europejski wydawca gry, czyli TopWare Interactive, poinformował o 1,5 milionie sprzedanych egzemplarzy.

Pierwsze Two Worlds II nie spodobało się szczególnie nie tylko nam, lecz również i większości innych graczy z całego świata. Produkcja nie odniosła sukcesu, ale pomimo tego postanowiono stworzyć sequel. I to był strzał w dziesiątkę - gra otrzymuje w prasie o wiele lepsze oceny, a wyniki sprzedażowe są bardzo zadowalające.

Reklama

TopWare Interactive, który zajmuje się dystrybucją Two Worlds II na terenie Europy (w Ameryce Północnej wydawcą jest firma SouthPeak), poinformowało, że w rękach graczy znalazło się już półtora miliona kopii gry. To oznacza, iż przez ostatni miesiąc sprzedało się aż pół miliona, a w sumie na cały rezultat produkcja pracowała dwa miesiące.

Co bardzo ważne, Two Worlds II ukazało się na razie tylko w Europie. Gra dalej czeka na premierę w Stanach Zjednoczonych, ponadto nie otrzymali jej jeszcze Brytyjczycy. Ci drudzy - jak właśnie poinformowano - otrzymają ją 4 lutego. Amerykańska data premiery nie jest jeszcze znana, lecz prawdopodobnie również będzie miała miejsce w lutym.

Dla porównania - Wiedźmin osiągnął pułap miliona sprzedanych egzemplarzy po około roku. Two Worlds II wystarczył na to niecały miesiąc. A po tym, jak gra trafi do Stanów i Wielkiej Brytanii, wynik może przekroczyć dwa miliony, i to wyraźnie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje