Reklama

To oni rządzą na Facebooku

Firma Zynga, zajmująca się produkcją gier społecznościowych z myślą o Facebooku, wygenerowała w ubiegłym roku 12% przychodu tego popularnego portalu.

Okazuje się, że Zynga jest jedną z najważniejszych firm dla Facebooka. Gdyby nie ona, portal byłby o wiele mniej dochodowy. Ona sama osiągnęła w ubiegłym roku przychód w wysokości 445 milionów dolarów, co stanowi 12% całego przychodu portalu założonego przez Marka Zuckerberga.

Reklama

Nie ma drugiej takiej firmy, która pozwoliłaby zarobić Facebookowi tak wiele pieniędzy. Na drugim miejscu, jeśli chodzi o źródła przychodu portalu, znalazły się reklamy. W zeszłym roku udało mu się na nich zarobić 3,71 miliarda dolarów, z czego około miliard to czysty zysk.

W pierwszej ofercie publicznej Facebookowi udało się osiągnąć rynkową wartość 100 miliardów dolarów. Ta kwota powinna zostać w tym roku zrewidowana, choć nie wiadomo jeszcze, kiedy.

Jak na tym tle wygląda Zynga? W pierwszej ofercie publicznej została wyceniona na miliard dolarów. To znacznie mniej niż Facebook, ale to najlepszy wynik osiągnięty w dziedzinie technologii od 2004 roku, kiedy to Google uzyskał wartość 1,67 miliarda.

Zynga to producent najpopularniejszych gier dostępnych na Facebooku, takich jak FarmVille czy CityVille. Obie zdobyły dziesiątki milionów fanów na całym świecie i zarobiły dziesiątki milionów dolarów. A swego czasu mówiło się wiele o tym, że Zynga zamierza odejść z Facebooka. Póki co do tego nie doszło i na chwilę obecną nie zanosi się, aby miało dojść.

Jeden z największych wydawców gier w tarapatach?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje