THQ pozwane przez... tatuażystę

Słyszeliśmy już o pozwach producentów i wydawców gier wideo chociażby przez piosenkarzy, ale oskarżenia wystosowane przez tatuażystę to precedens.

A taka historia właśnie spotkała THQ, wydawcę bijatyki UFC Undisputed 3. Chris Escobedo pozwał firmę w związku z bezprawnym (póki co jego zdaniem, nie sądu) wykorzystaniem tatuażu, który wykonał na ciele jednego z zawodników występujących w grze, Carlosa Condita.

Tatuaż został skopiowany bardzo wiernie. Escobedo nie autoryzował go, a - jak utrzymuje - jest właścicielem praw autorskich do tej pracy graficznej. Pozew znalazł się już w sądzie. Na wyjaśnienie sprawy i decyzję sądu poczekamy zapewne kilka miesięcy.

"Ludzie często myślą, że stają właścicielami grafik, które tatuuje się na ich ciałach" - mówi Maria Crimi Speth, adwokat Escobedo.

Reklama

"W rzeczywistości właścicielem grafiki wykorzystanej w tatuażu jest twórca tej pracy, dopóki nie zostanie podpisana żadna umowa dotycząca praw autorskich" - dodaje adwokat Escobedo.

Escobedo twierdzi, że THQ nie skontaktowało się z nim w sprawie licencji na wykorzystany w grze tatuaż. Według niego, to nic innego, jak złamanie praw autorskich.

Podobna historia miała miejsce przy okazji filmu "Kac Vegas w Bangkoku", w którym jeden z bohaterów pozwolił wytatuować sobie (nieświadomie) na twarzy podobny tatuaż do tego, z którego znany jest Mike Tyson. Autor oryginału pozwał twórców filmu, a cała sprawa zakończyła się ugodą. W jej ramach tatuażysta otrzymał pewnie okrągłą sumkę.

GTA V: Petycja w sprawie wersji PC

CDA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy