The Sims 3: Zwierzaki

Kolekcja wszystkich "simomaniaków" wzbogaciła się właśnie o nowy dodatek do trzeciej części serii. Tym razem miauczący, szczekający i rżący. Auuuu...! To, że Electronic Arts wydało do The Sims 3 dodatek poświęcony zwierzakom, nie jest żadnym zaskoczeniem, bowiem podobnego rozszerzenia doczekała się i pierwsza, i druga część serii.

W końcu musiała więc wzbogacić się o nią także trzecia. Tym bardziej, że grupa docelowa Simsów (nastolatki w szczytowym punkcie okresu dojrzewania) szaleje za wszystkim, co szczeka lub miauczy i ma sierść.

The Sims 3: Zwierzaki w całości obracają się wokół włochatych (ale i nie tylko) pupili, którzy pędzą żywot podobny do simów-ludzi. To znaczy, że przechodzą cały cykl życia - taki na przykład psiak zaczyna jako szczenię, które z czasem będzie rosło, aż w końcu wyrośnie na pociechę całej rodziny lub przyczynę kłopotów naszych i sąsiadów.

Reklama

Wszystko zależy od tego, jak je wychowamy. Od tego, za co będziemy je chwalić, a za co ganić, wzmacniając bądź osłabiając określone zachowania. Na przykład jeśli nie skarcimy psa, gdy ten będzie kopał dołek na naszej posesji, możemy się spodziewać, że będzie to robił ponownie w przyszłości. Jeśli nasz podopieczny zmieni się w szatana na czterech łapach, jest opcja oddania go do adopcji. Jeśli chcemy, możemy także sami adoptować jakiegoś milusińskiego (lub kolejnego szatana).

W grze spotkasz całe mnóstwo gatunków zwierząt - począwszy od psów i kotów, poprzez konie (nowość z Zwierzakach) czy świnie, a na ptakach i jaszczurkach skończywszy. Poza tym dostępne są różne umaszczenia. Rasy można ze sobą mieszać, tworząc zupełnie nowe okazy. Aby nasi podopieczni się rozmnożyli, wystarczy, że stworzymy im ku temu odpowiednie warunki. "Opracowanymi" hybrydami możemy się później wymieniać z innymi "simomaniakami".

Akcja dodatku rozgrywa się w zupełnie nowej okolicy. To wymarzone miejsce dla zwierzaków, nie ma się więc co dziwić, że jest ich tutaj tak wiele. Tu galopują konie, tam węszą psy, jeszcze gdzieś indziej łasi się jakiś kot. Otoczenie jest sielskie i przebywanie w nim relaksuje niczym programy przyrodnicze na Discovery Channel. W mieście natomiast pojawiło się kilka nowych miejsc, stworzonych oczywiście z myślą o zwierzakach, takich jak park zabaw czy tor jeździecki dla koni (naszego "Łyska" możemy wytrenować, a następnie wystawiać na zawody, by dorobić do skromnej pensji.

Pieniądze możemy wydawać na akcesoria dla zwierząt, których autorzy zaprojektowali bez liku. Oczywiście każde ze zwierząt, koń czy pies, ma swoje własne zabawki. Koniowi możemy dokupić nową uzdę albo lejce, psu postawić budę itd. W dodatku pojawiły się także nowe, tematyczne rzeczy dla simów-ludzi: krzesła, łóżka, komody etc.

The Sims 3: Zwierzaki to dodatek, którego nie trzeba nikomu reklamować. Cokolwiek by o nim nie napisać, prawdopodobnie każdy wielbiciel Simsów po niego sięgnie. I dobrze zrobi, bo to jedno z najlepszych rozszerzeń trzeciej części serii. Życie z perspektywy zwierzaka wygląda zupełnie inaczej. Warto przekonać się, jak.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zwierzak | The Sims
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy