Tetris zmienia nasze mózgi

Okazuje się, że granie w Tetrisa może przynosić bardzo pozytywne efekty.

Tak przynajmniej twierdzą naukowcy z Mind Research Network w stanie Nowy Meksyk.

Gry wideo często są przedstawiane, jako źródło wszelkiego zła. Nie dość, że mogą powodować epilepsję, to jeszcze mają prowadzić do uzależnień i sprowadzać młodzież na złą drogę. Okazuje się jednak, że gry, a przynajmniej jedna z nich - Tetris, mają jednak pozytywne skutki.

Badania naukowców z Mind Research Network wykazały, że granie w Tetrisa zwiększa efektywność mózgu. Wszystko można zaobserwować na zamieszczonym wyżej screenie. Kolorem niebieskim oznaczono na nim miejsca, w których zwiększyła się efektywność mózgu, a kolorem czerwonym wskazano miejsca, gdzie zwiększyła się grubość kory mózgowej.

Reklama

Badania przeprowadzono na grupie dziewczynek, które poddano rezonansowi magnetycznemu przed i po trwającym trzy miesiące okresie badawczym. Okazało się, że aktywność wzrokowo-przestrzenna nie tylko aktywizuje mózg do wydajniejszej pracy, ale również zmienia jego strukturę. Dalsze badania mają na celu wykazanie, że zmiany te przekładają się na dalsze korzyści w życiu.

Nie wiadomo na razie, czy tylko Tetris ma tak dobry wpływ na nasz mózg. Być może badaniami zostaną objęte również inne gry.

(gram.pl)

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy