Reklama

Take-Two obiecuje więcej Duke'a

Mimo bardzo krytycznych ocen nowego Duke Nukem Forver, wydawca chce aby marka nadal trwała. W przyszłości zobaczymy kolejną grę, a być może nawet film o bohaterze wymienionej produkcji.

Na kontynuację Duke Nukem 3D gracze musieli czekać ponad 14 lat. Wszystko przez pewne zawirowania związane z prawami do marki. Ostatecznie za produkcję zabrało się studio Gearbox Software, a wydawcą zostało Take-Two Interactive. Niestety oceny mówią same za siebie. Duke Nukem Forever to po prostu gra bardzo przeciętna. Spośród 54 recenzji zebranych na portalu Metacritic w wersji na Xboksa 360 gra otrzymała średnią ocen 50%. W tym nawet jedno 0/10! Nieco lepiej radzą sobie wersje na PS3 i PC (odpowiednio 56% i 57%).

Przede wszystkim w grze razi bardzo słaba grafika, a recenzenci narzekają także na to, że Duke Nukem Forever jest po prostu nudny. Legendarna postać branży gier powróciła, ale w niezbyt dobrej kondycji. To jednak nie zraża wydawcę. Chce on bowiem dalej wykorzystać markę.

Reklama

Gra a może film?

"Częścią możliwości ekonomicznych jest ogromne współdziałanie z rozrywką. Jeśli uda nam się choć trochę naszej własności intelektualnej dostosować do innego medium w dobrej jakości, która zachwyci konsumentów i stworzy interesujące szanse na komercyjny sukces, to zrobimy coś nowego" - twierdzi szef Take-Two, czyli Strauss Zelnick.

"Nie będziemy obecnie mówić o szczegółach, ale z pewnością zobaczycie więcej Duke'a od nas" - dodaje.

Co ciekawe, jak donosi portal Gamsutra.com, może wcale nie chodzić o nową grę na PS3, Xboksa 360, czy PC, a na systemy iOS oraz Android. Zelnick zdradził bowiem dziennikarzom wymienionej strony, że wydanie produkcji na te systemy "byłoby ekonomicznie opłacalne". Ambicje dotyczące sprzedaży są bardzo wysokie, ponieważ mówi się tutaj o "milionach sprzedanych sztuk". W związku z tym, platformy mobilne nadawałby się znakomicie do osiągnięcia takiego celu.

Co do krytycznych ocen samego Duke Nukem Forever Zelnick odniósł się jedynie: "Cóż pozostaje mi powiedzieć. Przepraszam jeśli Wam się nie podoba. Nie zniszczcie go" - czytamy na portalu Eurogamer.com.

Duke Nukem Forever ukazał się w Polsce 10 czerwca tego roku i jest to kolejna produkcja z przygodami jedno z najpopularniejszych bohaterów gier. Akcję obserwujemy w niej z perspektywy pierwszej osoby. DKF charakteryzuje się przede wszystkim specyficznym, wręcz wulgarnym humorem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje