Super Meat Boy Galaxy: Prototypowa wersja w 3D

Super Meat Boy w trójwymiarze? To możliwe. A raczej "mogło się zdarzyć". Studio Team Meat pracowało nad prototypem gry o roboczej nazwie Super Meat Boy Galaxy, która przenosiła tytułowe "mięcho" w 3D.

Niestety produkcja nie zostanie ukończona, ale jej wczesną wersja wykorzystano do celów charytatywnych, dzięki czemu można w nią zagrać. Jak?

Prototypowa wersja Super Meat Boy Galaxy została stworzona przez Aubreya Hesselgrena, przyjaciela połowy duetu tworzącego studio Team Meat, Tommy'ego Refenesa na jego 30. urodziny.

Gra jest trójwymiarową platformówką budzącą skojarzenia z Super Mario Galaxy. Wczesna wersja jest w tzw. "surowym" stanie, co oznacza, że nie jest dopracowana i posiada błędy. Niestety Hesselgren nie ma zamiaru przekształcić prototypu w pełnoprawną produkcję.

Reklama

Powodów jest kilka - prócz braku czasu jest fakt, że developer nie chce żerować na sukcesie postaci Meat Boya stworzonej przez duet Edmunda McMillena i Tommy'ego Refenesa.

Opublikowany film z prototypowej wersji Super Meat Boy Galaxy cieszył się jednak na tyle dużą popularnością, że Hesselgren postanowił ją udostępnić na PC, Makach i Linuksie.

Ujrzy ona jednak światło dzienne dopiero, gdy uda się zebrać 10 tysięcy funtów na cele charytatywne - cała kwota zostanie przekazana brytyjskiej organizacji Samaritans wspierającej ofiary depresji.

Co ciekawe, o ile w przypadku, gdy nie uda się zgromadzić wspomnianej wyżej sumy, prototypowa wersja Super Meat Boy Galaxy nie zostanie opublikowana szerszej publice, o tyle każdy, kto wpłaci dowolną ilość pieniędzy, otrzyma dostęp do gry. Poniżej znajdziecie film z produkcji:

CDA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy