Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Star Trek Online będzie darmowy?

Aby w grze Star Trek Online poruszać się po wirtualnym świecie, znanym z legendarnego serialu sci-fi, gracze muszą uiszczać opłaty w wysokości około 40 złotych miesięcznie.

Jednak, jak zapewnia szef Cryptic, Jack Emmert, wizja darmowej rozgrywki migocze gdzieś w oddali. "Jestem pewien, że ludzie zastanawiają się, czy zrobimy to [przejście do darmowej formy - przyp. red.] ze Star Trek Online. Zależy od tego, czy taki wariant sprawdzi się w Champions Online", powiedział Emmert w wywiadzie dla serwisu Eurogamer, odnosząc się do ogłoszonych niedawno planów przejścia Champions Online na model Free2Play.

Reklama

"Nie zdecydowaliśmy się ostatecznie na takie czy inne rozwiązanie w Star Trek Online. Jeśli ludzie chcieliby zmiany modelu gry na darmowy, powinni zebrać się do gry w Champions i uczynić ten tytuł wielkim sukcesem. To byłby dla nas silny sygnał".

Szef Cryptic wyraził także pragnienie osiągnięcia podobnego sukcesu, co Turbine, których Dungeons and Dragons Online po rezygnacji z przymusowych opłat abonamentowych, stał się trzecim najpopularniejszym MMO w Stanach Zjednoczonych.

"Nie mówię, że osiągnięcie pięciokrotnie większych zysków, niż odnotowało Turbine, to dla nas sprawa życia i śmierci. Po prostu mamy nadzieję na rozwój grupy naszych fanów, a potem... pożyjemy i zobaczymy. Byłoby świetnie, jeśli zrównalibyśmy się z Turbine statystykami, ale jeśli się nie uda, trudno".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje