Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Stany Zjednoczone: Najlepsze gry sierpnia

Firma NPD opublikowała raport podsumowujący amerykański rynek w ubiegłym miesiącu. Sytuacja niestety nie ulega poprawie - choć względem lipca w sierpniu tamtejsza branża wygenerowała o 3% więcej pieniędzy, o tyle w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego wyniki spadły o 23%.

Jak poinformowali przedstawiciele NPD, sierpniowe rezultaty osiągnięte przez amerykański rynek były o 23% mniejsze niż rok temu, co przełożyło się na wygenerowaną sumę 669,9 milionów dolarów. Analityczka Anita Frazier uważa jednak, że wyniki nie są tak złe, jak się na pierwszy rzut oka wydają - w szczególności, że w sierpniu nie pojawiła się - jak co roku - kolejna odsłona Madden NFL od EA Sports, która napędza sprzedaż w Stanach Zjednoczonych. Większe nadzieje wiąże ona z wrześniem, kiedy prócz wspomnianej gry ukażą się (lub już się ukazały) takie hity, jak Resistance 3, czy Gears of War 3.

Reklama

W sierpniu wartość segmentu sprzętu spadła o 12% w porównaniu do roku ubiegłego i wynosiła 249,4 milionów dolarów. Czternasty miesiąc z rzędu najlepiej sprzedającą się konsolą ponownie był Xbox 360, który znalazł 308 tysięcy nabywców.X360 posiadało także 43% udziałów w całym rynku konsolowym, tym samym szósty miesiąc z rzędu będąc najpopularniejszą platformą w USA. W sumie na gry i sprzęt z nią związane Amerykanie wydali w sierpniu 232 miliony dolarów.

Tuż za Xboksem 360 znalazł się 3DS. jak poinformowało Nintendo, przenośna konsolka firmy sprzedała się w ubiegłym miesiącu w liczbie 235 tysięcy egzemplarzy. Większość sztuk - 185 tysięcy - rozeszła się po 12 sierpnia, czyli obniżce ceny urządzenia. Według przedstawicieli koncernu, w ciągu ostatnich 19 dni sierpnia 3DS znalazł o 260% więcej nabywców niż w analogicznym okresie w lipcu. Z kolei Wii sprzedało się w liczbie 190 tysięcy egzemplarzy, a NDS w 165 tysiącach.

Największy spadek zanotowała gałąź gier, która wygenerowała 264,8 milionów dolarów, czyli aż o 34% mniej niż rok temu. Najlepiej sprzedającą się grą w sierpniu w USA było Deus Ex: Human Revolution - Bunt Ludzkości. I to pomimo faktu, że produkcja Eidos Montreal trafiła na amerykańskie półki sklepowe na pięć dni przed końcem miesiąca! Na drugiej pozycji znalazło się NCAA Football 12, na trzecim z kolei Call of Duty: Black Ops.

Najlepiej sprzedające się gry w USA w sierpniu:

1. Deus Ex: Human Revolution - Bunt Ludzkości (PC, X360, PS3)

2. NCAA Football 12 (X360, PS3)

3. Call of Duty: Black Ops (PC, X360, PS3, Wii, NDS)

4. Phineas and Ferb: Across the 2nd (PS3, Wii, NDS)

5. Auta 2 (PC, X360, PS3, Wii, NDS)

6. Just Dance Summer Party (Wii)

7. Just Dance 2 (Wii)

8. LEGO Piraci z Karaibów (PC, X360, PS3, PSP, Wii, NDS, 3DS)

9. The Legend of Zelda Ocarina of Time 3DS (3DS)

10. Zumba Fitness: Join the Party (X360, PS3, Wii)

Natomiast wartość rynku akcesoriów spadła o 1% i wyniosła 134,7 milionów dolarów.

Dowiedz się więcej na temat: Stany | USA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje