Skyrim zostanie wycofany ze sklepów w USA?
Gdyby to była prawdziwa petycja, wówczas musielibyśmy się zacząć poważnie martwić o amerykańskie społeczeństwo.
Satyryczny serwis Christwire wysłał list do prezydenta Baracka Obamy, w którym domaga się zakazania sprzedaży i spalenia wszystkich egzemplarzy The Elder Scrolls V: Skyrim.
Na oficjalnej stronie Białego Domu od jakiegoś czasu każdy Amerykanin powyżej 13-stego roku życia może wystosować - w formie elektronicznej - petycję do Baracka Obamy. Ten odpowie na każdą, która zdobędzie więcej niż 25 tysięcy podpisów w ciągu 30 dni.
Jedną z ostatnich jest list, w którym nadawca domaga się od Obamy... zakazania sprzedaży gry The Elder Scrolls V: Skyrim na terenie USA. Szybko okazało się, że jest to żart portalu Christwire - serwisu satyrycznego, którego redaktorzy w swoich artykułach celowo wyolbrzymiają największe wady konserwatywnych chrześcijan, choć niestety niektórzy biorą ich teksty za poważne.
W tej chwili petycję podpisało zaledwie sześć osób. Poniżej znajdziecie jej pełną treść (uwaga - pisownia w miarę oryginalna):
"Prosimy administrację Obamy o:
- Natychmiastowe zakazanie sprzedaży Zabójczej Gry Znanej jako SkyRim dla Dobra Amerykańskiej Młodzieży.
- Jako, że gry udowodniły, że są powodem społecznych, etycznych i zdrowotnych problemów u ludzi w każdym wieku,
- Jako, że perwersja seksualna i homoseksualizm zagraża zniszczeniem chrześcijańskich fundamentów, na jakich ten naród powstał,
- Jako, że nowa gra, która została właśnie stworzona, wyrządza znacznie większe szkody psychologiczne i duchowe wśród nastolatków niż cokolwiek innego" - czytamy w pierwszej części petycji.
"My, Amerykanie, prosimy was:
1. O wydanie natychmiastowego zakazu sprzedaży gry znanej jako SkyRim wyprodukowanej przez Blizzard Entertainment (to nie jest pomyłka - celowo pomylono nazwę studia - dop. red.).
2. O skonfiskowanie i zniszczenie wszystkich znajdujących się w rękach ludzi kopii gry i wymazanie jej obecności z internetu.
3. O ściganie graczy SkyRima w pełnym zakresie prawa.
4. O przeprowadzenie narodowej debaty o postaciach z gier i pseudonimach, dzięki czemu nastolatki mogłyby być lepiej obserwowane" - dodają twórcy petycji.