Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Shattered Haven: Nowa gra z zombie

Shattered Haven to kolejna gra z zombie. Odpowiedzialne za nią studio Arcen Games postanowiło podejść jednak do tematu żywych trupów dość nietypowo - ich produkcja jest dwuwymiarową grą akcji, w której wydarzenia obserwujemy z "lotu ptaka".

Shattered Haven przeniesie graczy do świata po dziwnej katastrofie - w jej trakcie Ziemię nawiedziły wstrząsy sejsmiczne, które poprzecinały planetę pęknięciami i rozpadlinami. Pojawiły się też Grays, tutejsza odmiana zombie, a zwierzęta zamieniły się w okropne, zwichnięte potwory.

Reklama

Gra zacznie się dziewięć lat po tych wydarzeniach. Skupiska ludności wciąż istnieją, ale są od siebie odseparowane i najczęściej nie wiedzą o sobie nawzajem. W jednym z nich żyją Darrell i Mary Williamsowie wraz z pięcioletnią córką.

Pewnego dnia przygarniają sześcioletniego chłopca, którego matka nie przeżyła ewakuacji ze swojego obozowiska. Małżonkowie nie wiedzą jednak, że sprowadzi to na nich niebezpieczeństwo ze strony Graysów. Gracze będą musieli pomóc im w ocaleniu siebie oraz córki. W zależności od podjętych działań, zobaczymy jedno z kilku możliwych zakończeń gry.

W Shattered Haven mają pojawić się zagadki środowiskowe - na każdym poziomie (etapów ma być ponad 100, każdy zaprojektowany przez dwie osoby) będziemy musieli w umiejętny sposób wykorzystać dostępne narzędzia, broń i pułapki w walce z zombie. W produkcji znajdzie się też edytor pozwalający stworzyć własne poziomy.

Premiera nie jest znana, ale gra ukaże się na PC. W tym miesiącu ma wystartować jej beta. Pierwszy zwiastun - poniżej:

Dowiedz się więcej na temat: zombi | Haven

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje