Reklama

Serwery Ubisoftu zostaną wyłączone

Francuski gigant ostrzega - w przyszłym tygodniu nie będziemy mogli zagrać przez sieć w kilka przebojów, takich jak Might & Magic: Heroes VI czy Assassin's Creed. Powód? Zmiana serwerów.

Na szczęście użytkownicy nie wszystkich gier będą poszkodowani. Ubisoft zostanie zmuszony do zawieszenia rozgrywek multiplayer tylko w kilka wybranych tytułów.

Przez cały przyszły tydzień nie będzie można bawić się przez sieć w następujące produkcje:

- Assassin's Creed (Mac)

- Tom Clancy's H.A.W.X. 2 (PC)

- Might & Magic: Heroes VI (PC)

- Splinter Cell: Conviction (Mac)

- The Settlers 7: Path to a Kingdom (PC)

- The Settlers (Mac)

"Począwszy od 7 lutego, Ubisoft będzie zmieniał hosting wielu swoich sieciowych usług z serwerów zewnętrznej firmy do zupełnie nowego budynku" - poinformowali przedstawiciele Ubisoftu w oficjalnym oświadczeniu.

Reklama

"Podczas przejścia część usług Ubisoftu i gier w opcji multiplayer nie będzie dostępna" - dodał Ubisoft.

"Przepraszamy naszych klientów za niedogodności. Ten ruch pozwoli nam ulepszyć działanie naszej infrastruktury, poprawić uptime i dostarczyć lepsze usługi dla graczy" - czytamy dalej w oświadczeniu.

Nie wiadomo, ile dokładnie potrwa zmiana serwerów. Możliwe, że wspomniane wyżej gry nie będą dostępne nawet przez kilka dni. Przez ten czas nie będzie można także korzystać z pecetowej wersji usługi Uplay.

Na szczęście Ubisoftowi udało się uniknąć zawieszania rozgrywek multiplayer w swoich największych przebojach, takich jak Assassin's Creed: Revelations. Gdyby tak się stało, gracze mogliby być znacznie bardziej rozżaleni.

Czy używane gry odejdą do lamusa?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama