Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Seria Rainbow Six żegna się z Las Vegas. Co dalej?

Druga część taktycznego shootera Tom Clancy's Rainbow Six Vegas, której wydanie zapowiedziano na 21 marca, będzie ostatnią odsłoną słynnego cyklu z akcją rozgrywającą się w mieście grzechu.

Philippe Therien z UbiSoftu wyznał w wywiadzie dla serwisu Eurogamer, że jego ekipa nie ma na razie pomysłu na to, gdzie powalczymy w kolejnej części serii. Ale taka na pewno powstanie.

Reklama

- Nigdy więcej nie zamierzamy wracać do Las Vegas. No, przynajmniej nie w najbliższej, możliwej do przewidzenia przyszłości - powiedział pracownik UbiSoftu. - Naprawdę czujemy, że opowieść, którą chcieliśmy przedstawić w tym miejscu, już się zakończyła - dodał.

Już R6 Vegas 2 wynosi się częściowo poza miasto: jedna misja rozegra się na pustyni, znajdą się też mapy multi w tym klimacie

Przypomnijmy, że Rainbow Six Vegas 2 ma wyjaśnić wszystkie fabularne niejasności, które pojawiły się po zakończeniu pierwszej części. Wydarzenia dwójki rozpoczną przed tym, co widzieliśmy w poprzedniej odsłonie, a zakończą tuż po. Więcej na temat gry dowiecie się z zapowiedzi autorstwa Strangera.

Nie wiadomo, jaka przyszłość czeka serię Rainbow Six, która zadebiutowała dokładnie dziesięć lat temu i doczekała się mnóstwa odsłon i różnych podserii (na lekcję historii zapraszamy do naszej encyklopedii). R6: Lockdown, który pojawił się na rynku przed opowieściami z miasta hazardu, wysyłał graczy w różne części świata - choćby do Algerii czy południowej Afryki. Również w innych odsłonach podróżowaliśmy po różnych zakamarkach globu. A Vegas wprowadził pewne zmiany i to nie tylko, jeśli chodzi o miejsce akcji. Przede wszystkim fabuła stała się ważniejsza niż wcześniej, w czym pomógł fakt, że opiekowaliśmy się wyłącznie trzyosobową drużyną.

Wielu fanów serii Rainbow Six ma miłe wspomnienia związane z Lockdownem. Czy kolejna część też zapewni nam wycieczki po całym świecie?

Niewykluczone, że nowe odsłony będą powrotem do korzeni. Therien wyznał we wspomnianym wywiadzie, że pomysł umiejscowienia akcji w jednym mieście sprawdził się w przypadku Vegas, ale w kolejnych odsłonach wcale nie musi tak być.

Obecnie krążą plotki, że po marcowej premierze Rainbow Six Vegas 2 odpoczniemy od serii z tęczowymi chłopakami, aby UbiSoft mógł się skupić na produkcji i promocji innego taktycznego shootera, który jest sygnowany nazwiskiem Toma Clancy'ego, czyli Ghost Recon Advanced Warfighter 3.

Czy Ghost Recon Advanced Warfighter 2 doczeka się kontyunacji jeszcze w tym roku?

Niezapowiedziana jeszcze oficjalnie gra ponoć zostanie zaprezentowana światu w maju, podczas imprezy Ubi Days. Czyżby nie bez powodu przypomniano ostatnio graczom o drugiej części GRAW, wypuszczając dodatek? Czekamy na konkretne wieści.

Dowiedz się więcej na temat: las vegas

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje