Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

S.T.A.L.K.E.R. 2 - nadchodzą pierwsze konkrety

Już kilka miesięcy minęło, odkąd zapowiedziano oficjalnie kontynuację S.T.A.L.K.E.R.-a, a o grze dalej nic nie wiemy. Taki stan rzeczy potrwa jednak już niedługo.

Od oficjalnej zapowiedzi S.T.A.L.K.E.R.-a minęło już tyle czasu, iż niektórzy z nas zupełnie zapomnieli, że taka gra w ogóle powstaje. Pamiętali o niej jednak redaktorzy hiszpańskiego serwisu PSN!, którzy zaczęli się martwić o losy projektu i skontaktowali się w jego sprawie z twórcami, czyli ze studiem GSC Game World.

Reklama

Czego się dowiedzieli? Cóż, w gruncie rzeczy niewiele. S.T.A.L.K.E.R. 2 w dalszym ciągu jest na wczesnym etapie produkcji i jeszcze trochę wody w Wiśle upłynie, zanim zobaczymy grę w akcji. Na szczęście aż tak długo nie będzie trzeba czekać na pierwsze konkretne informacje na jej temat. Te mają wypłynąć na wierzch już niedługo. W pierwszej połowie przyszłego roku powinna się odbyć pierwsza oficjalna prezentacja gry, a w jej trakcie poznamy pewnie całe mnóstwo szczegółów i szczególików.

Aktualnie trwają prace nad silnikiem graficznym, na którym działać będzie S.T.A.L.K.E.R. 2. Twórcy zapowiadają, iż będzie on tak efektowny, jak ten znany z Crysisa 2 czy Killzone'a 3.

S.T.A.L.K.E.R. 2 ma trafić do sklepów dopiero w 2012 roku, a planowany jest w wersjach i na pecety, i na konsole, chociaż nie podano, na jakie konsole dokładnie (spodziewamy się tego zestawu, co zwykle, czyli Xbox 360 i PlayStation 3).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje