Reklama

Relacja z EA Summer Showcase

Sporo uwagi na EA Summer Showcase poświęcono mobilnej wersji sklepu/usługi Origin a także grom tworzonym z myślą o iUrządzeniach, telefonach z systemem Android i Facebooku.

Oto, czego się dowiedzieliśmy. Na początek pokazano Origin Mobile - specjalną wersję uruchomionej niedawno platformy cyfrowej dystrybucji EA, przystosowaną do pracy z urządzeniami mobilnymi. Ważne jest to, że będziemy mogli korzystać z jednego konta, niezależnie od urządzenia, jakim połączymy się z Origin.

W mobilnym Origin użytkownicy będą mogli robić niemalże to samo, co na PC - a więc przeglądać listy znajomych, czy podglądać, w co grają nasi przyjaciele. Pokazano to na przykładzie Need for Speed: Shift w wersji na iPada - dzięki społecznościowym funkcjom platformy cyfrowej dystrybucji, gracze mogli na przykład dzielić się z innymi swoimi najlepszymi czasami, lub udostępnić znajomym opcję, która pozwala im czytać o wszystkich osiągnięciach dokonanych w grze. Mobilna wersja usługi pojawi się na iUrządzeniach wkrótce.

Reklama

Zaprezentowano także FIFĘ 12 w wersji na iPada i iPhone'a. Najważniejszym elementem tej produkcji, na który po raz kolejny położono nacisk, jest możliwość współpracy obu wymienionych urządzeń - gra może być uruchomiona na tablecie, a iPhone lub iPod Touch wykorzystywany jest jako kontroler/pad, łącząc się z tabletem za pośrednictwem Bluetootha.

Ostatnią mobilną produkcja było Scrabble. Gra ukaże się na iPadzie, iPhonie, Facebooku i telefonach z Androidem w przyszłym tygodniu - i przynajmniej na ostatniej z tych platform będzie darmowa.

Na zamknięcie tej części prezentacji ujawniono, że rozpoczęły się zamknięte testy RISK Factions - produkcji na Facebooka, która, jak twierdzą twórcy, ma "najlepszy system PvP w grach społecznościowych". Trailer tego nie zapowiada...

Przeczytaj także naszą relację z tegorocznej konferencji Electronic Arts na targach E3

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje