Reklama

Red Dead Redemption za 100 milionów?

Brytyjska prasa donosi, że gra mogła kosztować od 80 do nawet 100 milionów dolarów.

Rockstar wiele razy informował, że Red Dead Redemption to najambitniejszy projekt w jego historii. Teraz dowiadujemy się, że to również jedna z jego najdroższych gier. Według brytyjskiego Daily Mail, w jej produkcję i promocję zainwestowano od 80-100 milionów dolarów.

Powodów, dla których trzeba było wydać aż tyle pieniędzy, jest kilka. Po pierwsze - to naprawdę rozbudowana produkcja, nad którą pracowano przez kilka lat. Po drugie - swego czasu wyszło na jaw, że członkowie studia Rockstar San Diego pracowali w nie najlepszych warunkach, co dodatkowo wydłużyło prace. Po trzecie - Rockstar zdecydowało się w przypadku Red Dead Redemption na kampanię promocyjną na ogromną skalę, uwzględniającą m.in. wyświetlanie spotów reklamowych przed seansami kinowymi.

Reklama

Czy rzeczywiście Rockstar zainwestowało w Red Dead Redemption aż tak duże pieniądze, nie wiadomo. Daily Mail nie podaje konkretnych kwot, a poza tym gazeta ta ma wątpliwą reputację, jeśli idzie o wiarygodność informacji. Być może sami twórcy odniosą się niebawem do tej sprawy.

Ciekawi nas, jaka część łącznej kwoty zainwestowanej w grę została przeznaczona na produkcją, a jaka na promocję. Czy Red Dead Redemption zbliżyło się pod względem budżetu na produkcję do innej gry Rockstar, Grand Theft Auto IV, na którą wydano 100 milionów dolarów?

Dowiedz się więcej na temat: Wielka Brytania

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje