Reklama

Razer definiuje mobilny gaming

Razer poinformował o pracach na rozwojem innowacyjnego projektu opartego na procesorach Intel Atom, przenoszącego tradycyjnego peceta do świata mobilnych urządzeń do grania.

Model koncepcyjny tego urządzenia jest oparty na procesorach Intel Atom i nosi kodową nazwę "Razer Switchblade". Tradycyjny interfejs oparty na myszce i klawiaturze został zastąpiony ultraczułym dotykowym ekranem i klawiaturą oraz inteligentnym interfejsem użytkownika, który zmienia w locie konfigurację i mapę klawiszy w zależności od gry i wymagań użytkownika.

Koncepcja Razer Switchblade została wymyślona od podstaw przez projektantów Razera we współpracy z Intelem. Główną ideą projektu jest przeniesienie PC do skali urządzeń handheld przy jednoczesnym umożliwieniu grania w olbrzymią bibliotekę gier, jaka jest dostępna na PC.

Reklama

"Największym problemem mobilnego gamingu na PC było dotychczas to, że nikomu nie udało się oddać zalet używania myszki i klawiatury w urządzeniu przenośnym." powiedział Min-Liang Tan, prezes oraz Dyrektor Kreatywny Razera "Dzięki zmieniającym się w locie ustawieniom wyświetlania i kontroli, nam udało się przenieść funkcjonalność pełnej klawiatury do miniaturowego komputera, jednocześnie zachowując odpowiednią wielkość ekranu".

"Gry na PC stale rozwijają się dzięki wykorzystywaniu innowacyjnych technologii, jak np. grafika 3D, video w formacie HD czy animacje filmowej jakości" powiedział Brad Graff, dyrektor platform gamingowych w Intel Ultra Mobility Group. "Kombinacja procesora Intel Atom z unikalną wiedzą Razera na temat wprowadzania rozwiązań gamingowych na rynek, da użytkownikom możliwość poczucia wrażeń płynących z grania na PC na przenośnym urządzeniu".

"Przeniesienie doświadczeń płynących z używania myszki i klawiatury na kolejny, wyższy poziom, było dla nas naturalnym krokiem" kontynuuje Min-Liang Tan. "Razer nie zajmuje się wyłącznie innowacjami na PC, ale tworzeniem produktów, które zmienią przyszłość grania. Razer Switchblade to właśnie jedno z takich urządzeń".

(Informacja prasowa)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy