Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Rage po polsku tylko na PC

Konsolowi gracze będą musieli znowu obejść się smakiem. Kolejna gra wydawana przez Cenegę w naszym kraju nie będzie miała polskiej lokalizacji w wersji na PS3 i Xboksa 360.

Rage to gra akcji FPP tworzona przez studio id Software, które odpowiada między innymi za takie znane serie jak Quake, czy Doom. Premiera wymienionej produkcji ma się odbyć w naszym kraju już 7 października i tuż przed jej wydaniem dostajemy złe wieści dla konsolowych graczy.

Reklama

Otóż Rage w wersji na PS3 i Xboksa 360 będzie dostępny jedynie po angielsku, bez polskich napisów, nie wspominając już o dubbingu. Na PC z kolei gra zostanie w pełni zlokalizowana, a postacie przemówią w znanym nam języku. Do wyboru ma być także angielski dubbing z napisami.

To niestety nie jest pierwsza tego typu sytuacja. Otóż 11 listopada ukazać się ma w naszym kraju długo wyczekiwane RPG The Elder Scrolls V: Skyrim. Jednak tak samo jak w przypadku Rage, gra ta wydawana w naszym kraju przez Cenegę będzie dostępna w polskiej wersji jedynie na PC. O ile w przypadku Rage można to jakoś przeżyć - rozgrywka nastawiona ma być przede wszystkim na akcję - tak RPG z setkami stron tekstu po angielsku zapewne skutecznie odstraszy potencjalnych nabywców tej produkcji od wersji konsolowej.

Przy okazji Cenega nie tłumaczy szczegółowo zaistniałem sytuacji, twierdząc jedynie, że "proces lokalizacji gier na konsole jest bardziej złożony niż na PC", dodając, że "tam gdzie jest możliwe zrobienie lokalizacji, oczywiście ją robimy, gdyż jesteśmy przekonani, że jest to korzystne dla polskich graczy" - czytamy w wypowiedzi na temat braku polskiej wersji Skyrim (odnośnie Rage tłumaczenia nie było, ale możemy się domyślić, że brzmi podobnie).

Szkoda więc, że polscy gracze posiadający konsole zostali potraktowani w taki sposób, tym bardziej, że muszą wydać na grę ponad 70 zł więcej niż w przypadku wersji na PC.

Dowiedz się więcej na temat: 360

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje