Reklama

Przyszłość grania na PC według Microsoftu

Redakcja serwisu ZDNet natrafiła w sieci na wewnętrzny film Microsoftu przedstawiający WGX - Windows Gaming eXperience.

Jest to platforma mająca łączyć między sobą Windowsa, Xbox Live i komórki. Film (dostępny poniżej) jest jedynie prezentacją, ale pokazuje, jak może wyglądać "przyszłość grania na PC" według Microsoftu. Niestety nagranie pochodzi z maja 2010 roku i nie wiadomo, czy projekt nadal rozwija się w tym kierunku.

Serwis ZDNet (który odnalazł film), dotarł także do ogłoszenia o pracę opublikowanego w serwisie LinkedIn, w którym Microsoft poszukuje osób do ekipy odpowiedzialnej za WGX.

Choć została ona już usunięta, znamy jej treść: "Ekipa odpowiedzialna za Windows Gaming eXperience (WGX) jest zespołem wielkich pasjonatów podejmujących się stworzenia nowej, światowej klasy platformy growej, która ożyje w towarzystwie usług społecznościowych i wykorzysta moc PC-tów pomagając zdefiniować nową generację grania na Windowsie i w sieci dla 300 milionów potencjalnych klientów. Ekipa stojąca za WGX realizuje swoją strategię poprzez dostarczanie graniu na Windowsie i w sieci rozwiązań stworzonych na bazie istniejących usług (wewnętrznych i zewnętrznych), jak i w razie potrzeby na serwisach opartych na technologii Azure w celu urzeczywistnienia wizji zespołu."

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy