Reklama

Przemysł gier największy w branży rozrywkowej?

Według badań przeprowadzonych przez Verdict Research Brytyjczycy znacznie częściej od filmów i muzyki kupują gry. Pieniądze wydane na ten rodzaj rozrywki mają w tym roku sięgnąć kwoty 4,64 miliarda funtów.

Brytyjscy konsumenci sektora rozrywkowego w minionym roku byli najbardziej zainteresowani grami - wynika z badań Verdict Research.

Jak podaje z kolei BBC, Wyspiarze przeznaczą na gry do końca bieżącego roku 4,64 miliarda funtów, co ma być wzrostem w porównaniu z rokiem ubiegłym aż o 42%. To samo źródło utrzymuje, że na przemysł muzyczny i filmowy Brytyjczycy przeznaczą po około 4,46 miliarda funtów. Na te liczby należy jednak patrzeć z lekkim dystansem.

Jak przekonuje Malcolm Pinkerton z Verdict Research rozwój sektorów muzycznego i filmowego nie uległ spowolnieniu, przeniósł się natomiast z większą siłą w sieć. Tu natomiast napotkał na spore problemy, związane głównie z piractwem. Tym niemniej należy cieszyć się z rozwoju, jakim może pochwalić się przemysł gier.

Reklama

Powyższe dane nie powinny martwić sprzedawców, gdyż, jak mówi przedstawiciel organizacji Entertainment Retailers Association, "oni wygrywają cokolwiek się stanie, ponieważ sprzedają zarówno gry, jak i muzykę oraz filmy".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje