Reklama

Przemysł gier największy w branży rozrywkowej?

Według badań przeprowadzonych przez Verdict Research Brytyjczycy znacznie częściej od filmów i muzyki kupują gry. Pieniądze wydane na ten rodzaj rozrywki mają w tym roku sięgnąć kwoty 4,64 miliarda funtów.

Brytyjscy konsumenci sektora rozrywkowego w minionym roku byli najbardziej zainteresowani grami - wynika z badań Verdict Research.

Reklama

Jak podaje z kolei BBC, Wyspiarze przeznaczą na gry do końca bieżącego roku 4,64 miliarda funtów, co ma być wzrostem w porównaniu z rokiem ubiegłym aż o 42%. To samo źródło utrzymuje, że na przemysł muzyczny i filmowy Brytyjczycy przeznaczą po około 4,46 miliarda funtów. Na te liczby należy jednak patrzeć z lekkim dystansem.

Jak przekonuje Malcolm Pinkerton z Verdict Research rozwój sektorów muzycznego i filmowego nie uległ spowolnieniu, przeniósł się natomiast z większą siłą w sieć. Tu natomiast napotkał na spore problemy, związane głównie z piractwem. Tym niemniej należy cieszyć się z rozwoju, jakim może pochwalić się przemysł gier.

Powyższe dane nie powinny martwić sprzedawców, gdyż, jak mówi przedstawiciel organizacji Entertainment Retailers Association, "oni wygrywają cokolwiek się stanie, ponieważ sprzedają zarówno gry, jak i muzykę oraz filmy".

Dowiedz się więcej na temat: Brytyjczycy | przemysł

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje