Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Project X: Zapowiedź nowej gry studia Obsidian?

Och, jak my to lubimy... Popularny developer - w tym wypadku Obsidian Entertainment, ulubieńcy fanów gier RPG - umieszcza na swojej stronie obrazek, który ewidentnie coś oznacza, ale nikt nie wie co.

Internet rozgrzewa się do czerwoności. Czy twórcy m.in. Fallout New Vegas szykują nową grę? Na to wygląda - na oficjalnej stronie studia Obsidian Entertainment (twórców kilku najbardziej klasycznych gier RPG - m.in. Neverwinter Nights czy Knights of the Old Republic) pojawił się emblemat węża zajadającego własny ogon, z wpisaną weń cyfrą 4.

Reklama

Obrazkowi towarzyszy tekst: "Co znaczą te słowa? Nic. Lament Eír Glanfath to dźwięk bez formy, jeno samotny głos głoszący żałobę, bo musi".

W kodzie strony znaleźć można również coś takiego: "X. X X. X X Do czułości, do partnerstwa. Do partnerstwa, do czujności. Tak oto wszyscy przychodzimy do Nocnego Rynku. Jam jest Wrzeciono Esenath. Znaj mnie mocą mojego światła, stój przy mnie w ciemności".

Atak hakerów zaczytanych w dzieła R.A. Salvatore? Nie całkiem - zapowiedź zapowiedzi nowej gry RPG studia, która jest "tak tajemnicza, że nawet jej tytuł jest sekretem".

Dlatego kliknięcie na wspomniany obrazek kieruje do forum poświęconego tajemniczego "Projektowi X". Wśród spekulacji internautów najczęściej pojawia się czwarta odsłona serii Dungeon Siege - studio Obsidian Entertainment pracowało nad trzecią częścią tej serii (a na obrazku widnieje przecież czwórka), jednocześnie koncern Square Enix, właściciel praw do tej marki, kilka razy wspominał o "Projekcie X" (choć sugerował, że nie dotyczy on gry fantasy). Wasze typy?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje