Reklama

Project Origin to od teraz F.E.A.R. 2

Po długiej, zawiłej drodze kontynuacja FPS-a F.E.A.R. będzie się w końcu nazywać F.E.A.R. 2: Project Origin.

Warner Bros. i Monolith ustaliły też datę premiery gry na 10 lutego 2009.

Kontynuacja F.E.A.R.-a będzie nosić tytuł F.E.A.R. 2: Project Origin - ogłosili z dumą przedstawiciele firmy Warner Bros. Informacja ta nie byłaby w żaden sposób sensacyjna, gdyby nie historia tytułu owego sequela. Aby móc ją zrozumieć, należy cofnąć się do roku 2005, kiedy światło dzienne ujrzał pierwszy Fear.

Gra studia Monolith została wydana przez Sierrę, której właścicielem jest Vivendi. Załogę twórców jednego z najlepszych shooterów ostatnich lat przejęła później firma Warner Bros. Interactive Entertainment, zaś prawa do marki F.E.A.R. pozostały w rękach Vivendi Universal Games. Monolith zdecydował się na tworzenie kontynuacji, jednak musiała ona powstawać pod innym tytułem. Zdecydowano się na Project Origin. Pozycja Sierry ostatnimi czasy znacząco osłabła. Stało się tak przede wszystkim w wyniku połączenia jej właściciela - Vivendi - z innym gigantem branżowym, Activision. Krążą pogłoski, że Sierra zostanie wkrótce całkowicie zamknięta. W tym wszystkim swoją szansę zwietrzył duet Warner Bros.-Monolith, który podjął starania o odzyskanie marki F.E.A.R. Zakończyły się one powodzeniem, dzięki czemu sequel wydanego w 2005 roku shootera z elementami horroru nazywać się będzie Fear 2: Project Origin.

Reklama

Pozostaje jednak pytanie dlaczego wydawca nie zdecydował się na całkowite odejście od pierwotnego tytułu. Odpowiedzi są dwie. Po pierwsze Project Origin był oficjalnym tytułem przez dość długi okres, zatem jest już rozpoznawalną marką. Po drugie, po przejęciu studia Monolith przez Warner Bros. obie firmy zdecydowały się zorganizować konkurs na nowy tytuł kontynuacji Feara. Poprzez umieszczenie słów "Project Origin" w podtytule zachowany zostanie pierwiastek, który do całej produkcji wnieśli fani. Wydawca ustrzegł się tym samym beztroskiego, łagodnie mówiąc, podejścia do starań społeczności.

Oprócz zmiany tytułu Warner Bros. i Monolith podały jeszcze jedną ważną dla graczy informację. Fear 2 pojawi się na rynku 10 lutego 2009 roku w wersjach na platformy PC, PS3 i X360. Akcja gry toczyć się będzie bezpośrednio po wydarzeniach znanych z "jedynki". Więcej informacji powinno wypłynąć na światło dzienne już wkrótce, zatem trzymajcie rękę na pulsie.

gram.pl
Dowiedz się więcej na temat: vivendi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy