Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Prey 2: Twórcy jednak nie porzucili prac nad grą

Niedawne wieści o przerwaniu prac nad Prey'em 2 okazały się nieprawdziwe. Gra wciąż powstaje, choć jej premiera została wyraźnie opóźniona.

Już jakiś czas temu w internecie pojawiły się pogłoski o rzekomym porzuceniu Prey'a 2. Bethesda dopiero teraz zareagowała, przedstawiając oficjalne oświadczenie.

Reklama

Dowiadujemy się z niego, że prace nad grą wcale nie zostały wcale przerwane, jednak będziemy na nią musieli poczekać aż do przyszłego roku.

Bethesda poinformowała, że gra została tak wyraźnie opóźniona ze względu na "kwestie jakościowe". Wydawca nie był wystarczająco zadowolony z dotychczasowych efektów pracy studia Human Head.

"Produkcja Prey'a 2 nie została przerwana, ale gra nie zostanie wydana w 2012 roku, tak jak do tej pory planowano. Opóźnienie jest skutkiem tego, że rozwój projektu nie przebiegał satysfakcjonująco w tym roku i gra w chwili obecnej nie spełnia norm jakościowych" - napisali przedstawiciele Bethesdy w oświadczeniu.

Prey 2 ma być inny niż wydany w 2006 roku pierwowzór. Przede wszystkim rozgrywka ma być w nim nieliniowa. Autorzy projektują otwarty świat i różne sposoby wykonania zadań, zarówno tych obowiązkowych, jak i opcjonalnych.

Human Head czeka jeszcze sporo prac nad Prey'em 2, ale studio myśli już nad kolejnymi projektami. Ostatnio jego przedstawiciele przyznali, że są zainteresowani opracowaniem sequela popularnego hack'n'slasha pt. Rune.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje